Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

SBR İnşaat'tan Sealife Mudanya projesi geliyor!

Şehrin çevresel, tarihsel ve kültürel dokusuna uyumlu konutlar inşa etmeyi hedefleyen SBR İnşaat, ilk projesini Mudanya'da hayata geçirdi.


Şehrin çevresel, tarihsel ve kültürel dokusuna uyumlu konutlar inşa etmeyi hedefleyen SBR İnşaat, ilk projesini Mudanya'da hayata geçirdi. Sealife Mudanya ile günlük yaşam ve tatil anlayışını bir araya getirmek istediklerini dile getiren SBR İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Yıldız, projeyle hem kentin gürültüsünden kaçmak isteyen, hem de şehre yakın olmak isteyen kesimin hedeflendiğini vurguladı. 


Mudanya'nın yeni imara açılan bölgesinde projeyi hayata geçirdiklerini kaydeden Yıldız, ortağı Suat Kıran ile birlikte inşaat sektöründe uzun yıllar edindikleri tecrübeyi SBR İnşaat çatısı altında Sealife projesine aktardıklarını vurguladı. Projeyle ilgili bilgiler veren Yıldız, "Bölge, yeni imara açıldı. Kat yüksekliği fazla değil. Deniz ve ormanın buluştuğu bir noktada. Mudanya'nın çehresini değiştirecek bir konumdayız. Sealife benzeri lokasyona sahip yerlerde benzer projeler de yürütmeyi planlıyoruz" dedi. 


Mudanya'da devam eden sahil projesinin yanı sıra marina ve kent meydanı gibi projelerin de hayata geçirileceğini belirten Saffet Yıldız, nitelikli konut inşasının Mudanya'da arttığını söyledi. İlçenin marka haline gelmesiyle sadece yazın değil, kışın da ev sahiplerinin burada ikamet etmeye başlayacağına işaret eden Yıldız, "Nitelikli konutların sayısı arttıkça Mudanya'ya ilgi daha da artacak. Bursa'nın denize açılan en yakın ilçesi olmasının yanı sıra deniz yoluyla İstanbul'a da çok yakın bir ilçe. Bursa'nın merkezine çok yakın, deniz manzaralı ve doğanın içinde nitelikli bir konut sahibi olma fırsatı sunuyoruz" diye konuştu. 


"Nitelikli işgücü, nitelikli konut talebini artırıyor"

 

Sealife Mudanya'nın dört blok ve 24 daireden oluştuğunu anlatan Saffet Yıldız, dört dönüm üzerine kurulu proje içinde havuz, fîtness ve sosyal alanlar gibi ortak kullanılabilecek yaşam alanlarının yer aldığına dikkat çekti. Her blokta altı dairenin bulunduğu bilgisini veren Yıldız, "Daireler, bahçe katı, ara kat ve dubleks olmak üzere 3+1 ve 5+1 olarak değişiyor. 3+1 konutların büyüklüğü 130 metrekare, 5+1'ler ise 235 metrekare. Projede yer almanın bedeli ise 485 ile 885 bin lira arasında değişiyor" açıklamasını yaptı. Mudanya'ya ve Marmara Denizi'ne hakim bir noktada olduklarını hatırlatan Yıldız, projenin inşaat aşamasında 400 fore kazıkla desteklendiğini ifade etti. Projeler konusunda seçici olduklarını söyleyen Yıldız, şunları kaydetti: "Bundan sonra da arazi yapısı ve lokasyon gibi belli başlı kriterlerin olacağı, farklı projeleri hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Lokasyon olarak iyi konumda olan projelerin satış süreci çok hızlı tamamlanıyor. Bursa çevre yolunun etkisiyle Bursa'ya olan talep giderek artacak. Ayrıca Bursa'nın nitelikli iş gücü çeken bir bölge konumunda olması da nitelikli konut talebini artırıyor."


Dünya Bölge