Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

SeaPearl Ataköy'de yaşam 7 ay sonra başlıyor!

İSTANBUL Ataköy’deki SeaPearl projesi yaklaşık milyar 700 milyon dolar yatırım değeriyle 2 etap halinde yükseliyor. SeaPearl Ataköy'de yaşam 7 ay sonra başlıyor..


İSTANBUL Ataköy’deki SeaPearl projesi yaklaşık milyar 700 milyon dolar yatırım değeriyle 2 etap halinde yükseliyor. 217 bin metrekare inşaat alanına, 6 bin 185 metrekare gölet alanına, 33 bin metrekare de yeşil alan ve yürüyüş yollarına sahip olan 1. etap projede metrekare birim fiyatları ortalama 8 bin dolardan başlıyor. Projede ilk etapta teslimlerin Temmuz 2017’de yapılması planlanıyor. 20 katlı 4 blokta 631 üniteden meydana gelen ilk etapta, alanları 88 ila 398 metrekare arasında değişen 1+1 ’den 4,5+ l’e kadar farklılık gösteren konut tipleri yer alıyor.


TÜM BİRİMLER MANZARALI

SeaPearl Ataköy’de her bloğun kullanımına özel 150 ila 200 metrekare arasında değişen fitness salonları, yoga salonları, dinlenme alanları ve bunların yanı sıra çocuk oyun alanları, deniz kenarında yürüyüş imkanı, tenis kortu, streetball sahası, yaya yolları, biyolojik gölet, seyir adası, barok tarzı peyzaj alanı da yer alıyor. Projedeki tüm bağımsız bölümler deniz manzarasına hâkim bir konumda yükseliyor. Atatürk Havaalanı’na 2 km uzaklıkta olan projenin, E5 ve Basın Express yolu üzerinden TEM ile bağlantısı bulunuyor. FSM Köprüsü’ne 25, Boğaziçi Köprüsü’ne 17, Ataköy Yat Limanı’na 1 km mesafede yükselen SeaPearl Ataköy’de doğrudan ulaşım, sahil yolu olarak da bilinen Rauf Orbay Bulvarı’ndan sağlanıyor.


OTELİ DE VAR

SeaPearl Ataköy içerisinde yer alan 202 odalı otel ile 62 rezidans ünitenin 2019 yılında hizmet vermeye başlaması planlanıyor. Alanları 44 ila 298 metrekare arasında değişen rezidanslar 1+1’den 4,5+l’e kadar farklılık gösteriyor. Otel biriminde ise alanları 47 ila 480 metrekare arasında değişen standart, junior süite, executive süite, hospitality süite ve presidental süite bulunuyor. 2 bin 344 metrekare konferans salonu, 2 bin 800 metrekare VIP Club, 244 metrekare VIP business çenter, 1400 metrekare yeme içme alanı, 500 metrekare denize sıfır restoran, 3 bin 265 metrekare spor salonu, 900 metrekare market alanı, Türk Hamamı, fitness- spa alanı, açık/kapalı yüzme havuzu ve butik dükkanlar da yer alıyor. Kuzu Grup, projenin örnek dairelerini de hazırladı. Fatih Kıral Mobilya ve Dekorasyon tarafından dekore edilen, alanları 119 metrekare olan 1.5+1 ve alanları 385 metrekare olan 4.5+1 tipindeki örnek daireler, projeyi ziyaret eden yatırımcı profilinden tam not aldı.


DURAĞAN DÖNEMDE KAMPANYA ATAĞI

ÜLKE olarak 2016 yılında oldukça sıkıntılı günler yaşadığımızı belirten Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, “Ülkemizin birliğini hedef alan terör olayları ve dış kaynaklı ekonomik yıpratma çabaları sonrasında Türkiye ne kadar sağlam bir yapıda olduğunu herkese gösterdi. Gayrimenkul sektörü, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen 2016 yılını beklenen düzeydi geçirdi. Hem siyasi ve ekonomik faktörlerin etkisi hem de küresel ve bölgesel sorunların varlığı sektörün sıçrayış yapmasını engelledi. 2015 konut satış rakamı olan 1 milyon 289 bin gibi bir rakam yine yakalanabilir. Türkiye 2016 yılına seçim sonrası siyasi bir istikrar ile girdi. Bu bütün sektörler için olumlu bir gelişme oldu. Küresel ve ekonomik faktörler Türkiye ekonomisini etkiledi fakat zamanında yapılan reformlar ve güçlü ekonomik yapı ile sektörde hareketlilik sürdü. Sonrasında 15 Temmuz darbe girişiminin eklenmesi sektörümüzü durağanlığa itse de vatandaşlara sunulan kampanya ve uygun ödeme koşulları bu durumu kısa sürdürdü” dedi.


Web: http://www.seapearlatakoy.com/


Hürriyet