Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı Projesi!

İstanbul Büşükşehir Belediyesi (İBB) tarafından hayata geçirilecek Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı Projesi ile 15 kilometrelik Sefaköy, Halkalı, Başakşehir güzergâhında havaray sistemi kullanılarak seyahat edilebilecek..


İstanbul Büşükşehir Belediyesi (İBB) tarafından hayata geçirilecek Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı Projesi ile 15 kilometrelik Sefaköy, Halkalı, Başakşehir güzergâhında havaray sistemi kullanılarak seyahat edilebilecek. 


Hattın proje çalışmaları tamamlandı, inşaat ihalesi için hazırlık aşamasına gelindi. Geri sayımın başladığı proje, geçtiğimiz yıl İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy çokluğuyla kabul edildi.


Toplam 15 kilometre uzunluğunda olması planlanan havaray hattı 17 istasyondan oluşacak. 


Proje kapsamında Sefaköy, Halkalı, Başakşehir Havaray projesi, Sefaköy metrobüs durağından başlayıp Halkalı Meydanı’ndan geçerek, Atakent, İkitelli ve Başakşehir 1. Etap Metrosu’na kadar uzanacak. Proje, Beylikdüzü İncirli Metrosu, Kirazlı Halkalı LRT Hattı ve Mecidiyeköy Mahmutbey Metrosu ile entegre olacak. Havaray Projesinini metro ve metrobüs hatlarıyla entegre edilmesinden sonra Halkalı-Gebze arasındaki yolculuk 105 dakikaya kadar inecek.