Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Seha Yapı

İttifak Holding’in inşaat sektöründeki temsilcisi. Seha Yapı, Konya’nın en fazla konut üreten inşaat şirketi. Seha Yapı, İttifak Holding’e katılmasıyla beraber büyük ölçekte konut ve kamu taahhüt projelerine imza attı.Seha YapıSeha Yapı’nın tarihçesi nedir?1978 yılında kurulan Seha Yapı, 1987 yılına kadar inşaat ve harita mühendislik hizmetlerinin yanında yapı taahhüt hizmetleri ile faaliyetlerini sürdürmüştür. 


1987 yılından sonra orta ölçekli müteahhitlik hizmetlerine başlayan Seha Yapı, 1992 yılında İttifak Grubu’na katılmasıyla birlikte büyük ve önemli projelerde başarılar kazanarak hızla büyüme trendi yakalamıştır. Seha Yapı’nın yönetici kadrosunda kimler var? Hüdaverdi Dursun / Genel Müdür


Metin Söyler / Genel Müdür Yardımcısı


Ali Babaoğlu / Yatırım ve İş Geliştirme Müd.


Ahmet Gedik / Finans Müd.


Ünal Baysal / Mekanik Müd.


Metin Gülal / Muhasebe Müd.


Süleyman Loras / Satınalma ve Planlama Müd.


Hurşit Büyükmatür / Kur. Pazarlama ve İletişim Müd.


Ahmet Nuri Türkkan / Proje Dept.Müd.


Yavuz Selim Çetinkaya / Proje Müd.


Mehmet Akalın / Proje Müd.


Musa Koç / İnsan Kaynakları Müd.


Serkan Kaynak / Şantiye Şefi


Hüseyin Kır / Şantiye Şefi


Mehmet Akif Güleroğlu / Şantiye Şefi


Mehmet Ekti / Teknik Servis Yöneticisi


Mehmet Yetim / Lojistik Yöneticisi


Ahmet SakSeha Yapı’nın tamamlanmış projeleri hangileri?Ticari Yapılar: Adese AVM Lojistik Merkezi, Aksaray Park Site AVM, Ereğli Park Site AVM, İmaş A.Ş., İrent Otomotiv Kule Plaza İş Merkezi, Kule Site AVM, Mevlana Üniversitesi Tıp Fakültesi Kaba Yapı İnşaatı, Özel Lale İlköğretim Okulu, Selva Gıda A.Ş., 


Kamu Taahhüt Projeleri: Anamur TOKİ, Düzce TOKİ, Kahramanmaraş TOKİ, Meram TOKİ, Meram TOKİ Camii, Meram TOKİ Okulu, Meram TOKİ Sağlık Ocağı, Selçuklu TOKİ, Van / Erciş TOKİ. 


Konut Projeleri: Begonya Konutları, Beyaz Zambak Konutları, Beyzade Konutları, Defne Konutları, Fulya Konutları, Kule Konutları, Lalezar Konutları, Mavi Palmiye Konutları, Menekşe Konutları, Orankent Konutları, Seha Gardenya Konutları, Seha Mimoza Konutları, Sehavet Konutları, Seha Şelale Park, Şelale Konutları, Yenikent Kardelen. Seha Yapı’nın devam eden projeleri hangileri?Kırşehir Neşet Ertaş Kültür Merkezi, Kırşehir TOKİ, Konya Yazır TOKİ, Meram Divan Park Konutları, New Zakho Villaları, Seha Bahar Evleri, Seha Özlem Konutları, Seha Panorama Konutları, Seha Yasemin Evleri, Simgeşehir.Seha Yapı’nın satıştaki projeleri hangileri?Kule Konaklar Ticari Alanlar, Seha Bahar Evleri, Seha Özlem Konutları, Seha Panorama Evleri, Seha Yasemin Evleri, Simgeşehir, Seha Şelale Park. Seha Yapı hangi haberlere konu oldu?Konya Divan Park Konutları'nın temeli atıldı! (Emlakkulisi.com, 24 Eylül 2013)


Meram Belediyesi, Divan Park Konut Yapı Kooperatifi ve Seha Yapı tarafından Konya’nın Meram ilçesinde 576 konut olarak geliştirilen Meram Divan Park projesinin temeli atıldı. Projenin inşaatını üstlenen Seha Yapı projeyi Ağustos 2015’te tamamlayacak...


Konya’nın en fazla konut üreten inşaat şirketi olan Seha Yapı, kentsel dönüşüm çerçevesinde Konya'nın eski ve merkezi bölgelerinden Meram’ın Çaybaşı Mahallesi’ndeki Divan Park projesinin inşaatının temeli 24 Eylül 2013, Salı günü düzenlenen tören ile atıldı. Temel atma töreninde AK Parti Konya Milletvekilleri İlhan Yerlikaya ve Ayşe Türkmenoğlu, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Seha Yapı Genel Müdürü Hüdaverdi Dursun ve Seha Yapı yöneticileri ile projeden konut satın alan daire sahipleri katıldı.


Üye kayıtlarının Meram Divan Park KYK’nin yürüttüğü projede 2+1 tipinde 160, 3+1 tipinde 80 ve 4+1 tipinde 336 konut olmak üzere toplam 576 konut inşa edilecek. Sadece 4+1 tipindeki 300 daire için üye kaydı kabul edilen Divan Park projesinde konutların fiyatları, cephe ve kat durumlarına göre 172.000 TL ile 223.000 TL arasında değişiyor. 2 yılda teslim alacakları daireler için üyeler, anlaşılan finans kurumuna 36, 60 ve 120 ay gibi alternatif ödeme planlarında ödeme fırsatlarından da yararlanabiliyor.


Divan Park projesinin temel atma töreninde konuşan Seha Yapı Genel Müdürü Hüdaverdi Dursun, “Seha Yapı olarak tüm projelerimizin bulundukları çevreye artı değer katan ve geliştiren nitelikte olmalarını kendimize amaç edindik. Divan Park projesi de bu kapsamdaki önemli çalışmalarımızdan birisidir. Konya’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Çaybaşı Mahallesi’nde temelini attığımız Divan Park projesi kentsel dönüşüm adına Konya iyi bir örnek teşkil ediyor. Bölgedeki dönüşümün öncüsü olacak şık, konforlu ve kullanışlı yaşam alanlarını Meram’a kazandırmış olacağız.”dedi.


Toplam 12 bloktan oluşacak Proje 576 daire, Altyapı, Açık ve Kapalı otoparklar ve çevre düzenlemesi işlerini kapsıyor. Divan Park projesi Günümüzün modern mimari çizgilerinde inşa edilecek 300 adet konutta ve bina içlerinde son derece kalite malzeme ve işçilik kullanılması planlanıyor, projede güvenlikli girişler, çocuk oyun alanları ve fitness grupları ve basket sahaları gibi sosyal donatılar yer alacak.Konya Uluslararası Fuar Alanı'nı Seha Yapı inşa edecek! (Emlakkulisi.com, 13 Eylül 2013)


Konya'da ilklerin öncüsü ve Konya’nın en fazla konut üreten inşaat şirketi olan Seha Yapı, Konya Uluslararası Fuar Alanı'nı 33 milyon 146 bin 430 TL + KDV’lik sözleşme ile inşa edecek...


Konya'da ilklerin öncüsü ve Konya’nın en fazla konut üreten inşaat şirketi olan Seha Yapı, Konya Ticaret Odası'nın ihalesini yaptığı uluslararası fuar alanının yapım ihalesini kazandı. Konya Ticaret Odası'nın sahip olduğu ve İşletmesi TÜYAP tarafından yürütülen Konya fuar alanına ilave olarak yapılacak 45 bin metrekarelik yeni proje kapsamında fuar alanı için 4 adet hol yapımı gerçekleştirilecek. Konya’da inşa edilecek proje 33 milyon 146 bin 430 TL + KDV’lik tahmini sözleşme bedeline sahip.


Konya’nın çehresini değiştiren, şehrin ekonomisine ve sosyal yaşantısına katkı sağlayan projelere imza atmaya devam ettiklerini belirten Seha Yapı Genel Müdürü Hüdaverdi Dursun Konya’da KTO için inşa edecekleri uluslararası fuar alanının bölgenin gelişimi için son derece önemli olduğunu söyledi. Dursun; “daha önce mevcut olan fuar alanı Konya’nın ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalıyordu ve şehrin uluslararası organizasyonlara imza atabilmesi adına modern bir yapı gerekiyordu. Bu anlamda Konya Ticaret Odası çok önemli bir girişimde bulundu ve toplamda 4 yeni hol yapımı ile fuar alanının kapasitesini arttırma yoluna gitti. Seha Yapı olarak da Konya’nın gelişimine katkı sağlayacak bu önemli projenin inşasını gerçekleştirecek olmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyoruz. “dedi.


Uluslararası fuar alanı inşaatını 180 gün gibi kısa bir süre içerisinde tamamlayarak hazır hale getirecek olan Seha Yapı ayrıca proje kapsamında çatı ve duvar kaplamaları hariç 3650 ton çelik imalatı gerçekleştirilecek. Seha Yapı Kuzey Irak’ta 306 villa inşa ediyor! (Emlakkulisi.com, 2 Temmuz 2013)


Kuzey Irak’ın Zaho kentinde bulunan New Zakho projesindeki 306 villayı İttifak Holding’in inşaat sektöründeki şirketi Seha Yapı inşa edecek...


Seha Yapı, Rast Construction Company tarafından geliştirilen New Zakho projesi kapsamında, kaba inşaatı tamamlanan toplam 306 villanın ince inşaatını, elektrik işlerini ve mekanik işlerinin imalatını 23.279.856 dolar bedelle imzaladığı sözleşme çerçevesinde yapacak.  


Seha Yapı’nın Irak’taki ilk projesi olan Zaho’daki villalar, 341 metrekare büyüklüğünde. 104 dönümlük alan üzerinde yükselen proje, Seha Yapı tarafından Nisan 2014 tarihinde bitirilecek. Proje hakkında bilgi veren Seha Yapı Genel Müdürü Hüdaverdi Dursun, “Bir süredir Kuzey Irak’ta proje arayışındaydık. Anadolu’nun önde gelen yapı şirketlerinden biri olarak bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz nitelikli projeler, bu işi almamızda önemli bir referans oldu. Kuzey Irak’a giriş projesi olarak gördüğümüz New Zakho villalarının yanında bölgede yeni projeler için de altyapı ve araştırmalarımız sürüyor. Kuzey Irak’taki taahhüt işleri ve yatırımlarımızı artırarak bölgenin önde gelen yapı şirketlerinden biri olmayı hedefliyoruz” dedi. Seha Yapı Simgeşehir 'de 90 bin liraya 3 oda 1 salon! (Emlakkulisi.com, 21 Haziran 2013)


Seha Yapı Simgeşehir 'de güncel fiyatlar 90 bin liradan başlıyor, projeden banka kredisiyle konut sahibi olunabiliyor...


Seha Yapı'nın Ankara Etimesgut 'ta yaşama geçirdiği Simge Şehir 49 bin 79 metrekare alan üzerine yayılıyor. Proje kapsamındaki konutların satışları sürüyor.


Ankara Simgeşehir projesi 21 blok halinde yükseliyor. 2 etap halinde inşa edilen proje 980 konuttan meydana geliyor.


Simgeşehir kapsamındaki konutlar 3 oda 1 salon olarak tasarlandı. Projenin anahtar teslimlerinin Ağustos 2013'te gerçekleştirilmesi planlanıyor.


Etimesgut Simgeşehir 'de fiyatlar 90 bin liradan başlıyor 120 bin liraya kadar yükseliyor. Simgeşehir 'den banka kredisiyle konut sahibi olmak mümkün.


Seha Yapı Simgeşehir 'de spor alanları, dekoratif havuz, çocuk bahçesi bulunuyor. Proje; Etipark Alışveriş Merkezi'ne, Askeri Bölge'ye ve Etimesgut Liseasi'ne yakın konumda yükseliyor.


Telefon: 444 7 342

Web adresi: www.simgesehir.comSeha Yapı iletişim bilgileri nelerdir? Seha Yapı Genel Merkez 


Adres: Feritpaşa Mahallesi Kule Caddesi Kule Plaza Kat : 34 No: 58 Selçuklu / Konya / Türkiye

Telefon: 444-7342

Fax: +90.332.221 39 49

E-Posta Adresi: info@sehayapi.com


Seha Yapı Satış Ofisi 


Adres: Feritpaşa Mahallesi Kule Caddesi Kule Plaza Zemin Kat Selçuklu / Konya

Telefon: 444-7342

Fax: +90.332.221 39 49

E-Posta Adresi: info@sehayapi.com

Web Adresi: www.sehayapi.com
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, TOKİ Aksaray kura