Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Selanik Caddesi - Çankaya – Ankara

Kızılay'ın en eski caddelerinden biridir. Selanik Caddesi, Kızılay'dan Cebeci’ye doğru yürürken, sağdan 3'üncü caddedir, meşhur Sakarya caddesi ile kesişir. Selanik - 1 ve Selanik - 2 olmak üzere Yüksel Caddesi tarafından ikiye bölünür.Selanik Caddesi - Çankaya – Ankara

Selanik Caddesi, Çankaya, AnkaraSelanik Caddesi nerededir?


Selanik Caddesi, Ankara’nın Çankaya İlçesi’ne bağlı Cumhuriyet Mahallesi sınırları içinde yer alır. Selanik Caddesi’nin posta kodu şöyledir; 06400 … 


Tuna Caddesi'nin Atatürk Bulvarı'na çıktığı bölgede başlar, Ziya Gökalp Caddesi'ni geçerek Yüksel Caddesi'nden sonra Selanik -2 caddesi adını alır.  Cadde, Kızılırmak Caddesi'nde son bulur.Selanik Caddesi’nde neler var?


Çankaya Vergi Dairesi, Çağdaş Sanat Merkezi, Ankara Regency Hotel, Belediyeler Birliği Konuk Evi, Metropol Sineması ve Tankur İş Merkezi Selanik - Selanik 2 caddesi üzerindedir. Çankaya Belediyesi, Selanik Caddesi için neler yaptı?


Çankaya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bölgede yer alan sokak ve caddelerdeki yolları yaya öncelikli hale getirmeye özen gösteriyor.


22 Ağustos 2013 tarihli habere göre; İnkılap, Konur, Karanfil Sokaklar ile Yüksel Caddesi’nde başlattığı Düz Ayak Engelsiz Sokak çalışmalarını Selanik Caddesi boyunca da sürdüren ekipler çalışmalarında bazalt, Z Parke taş, oluk taş, engelli takip taşı ile engelli uyarı taşını kullanarak vatandaşın hizmetine sunuyor. Selanik Caddesi - Çankaya – AnkaraSelanik Caddesi, Sakarya Yaya Bölgesi Yenileme Projesi’nde nasıl yer aldı? 


Taşankara Heykeli kaide düzenlemesi: Sakarya Caddesi ve Selanik Sokak'ın kesişimindeki düğüm noktasında bulunan ve bölge için önemli bir simgesel değere sahip olan Taşankara Heykeli kaidesi ve çevresi yenilenen tasarımıyla ön plana çıkacaktır. Diğer cadde ve sokakların kesişimlerine uygulanacak olan tasarım ile süreklilik sağlanacak, Sakarya Yaya Bölgesinde tasarım bütünlüğü oluşturulacaktır.