Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Selenium Ataköy’den sanat galerisi: Showroom!

Aşçıoğlu Grubu, Selenium Ataköy’ün girişine “Showroom” adıyla bir sanat galerisi kudu. Showroom'da ilk etapta 13 sanatçının 40 eserinden oluşan bir sunumu sergilenecek..


Gayrimenkul sektöründe 50 yıllık tecrübenin adresi Aşçıoğlu Grubu, gelecek vaat eden sanatçılar ve küratörleri desteklemek amacıyla kurulan BLOK art space ile bir iş birliği gerçekleştirerek Selenium Ataköy’ün giriş alanında “Showroom” adıyla sanat galerisi olarak hizmet verecek bir alan oluşturdu.

Alışılagelmişin dışında bir mimari konseptle inşa edilen Selenium Ataköy’de sanatseverleri ağırlayacak olan Showroom, BLOK art space sanatçılarının eserlerine ev sahipliği yapacak. 

13 Farklı Sanatçıdan 40 Eser

Showroom’da ilk olarak BLOK art space'in farklı dönemlerde birlikte çalıştığı sanatçılar Akzidenz, Aslı Narin, Timur Çelik, Nicky Broekhuysen, Sadık Arı, Hemad Javadzade, Oytun Berktan, Marco Di Giovanni, Emirhan Eren, Lars Bjerre, Işık Güner, Naz Köktentürk ve Mustafa Bilge Satkın'ın çalışmalarından oluşan yaklaşık 40 eserin yer aldığı bir sunum sanatseverlerin beğenisine sunulacak. İlerleyen dönemlerde BLOK art space'in sanatçıları tarafından Selenium Ataköy’ün farklı yaşam alanlarına uygun eserler hazırlanacak.


BLOK art space iş birliğiyle Selenium Ataköy’de açılan Showroom, dönemsel sergilerin yanı sıra farklı sanatçıların kronolojik olarak sanat çalışmalarının sergilenebileceği ya da tek bir sanatçının kişisel sergisinin veya eser sunumunun yapabileceği programlara da sahne olacak. Web: http://www.seleniumatakoy.com/