Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Selin Özertuğrul Öğütçü kimdir?

Derinyeşil Mimarlık & Danışmanlık’ta tasarımcı mimar olarak çalışmakta olan Mimar Selin Özertuğrul Öğütçü kimdir?


Selin Özertuğrul Öğütçü, ODTÜ Mimarlık Bölümü’nden mezun. Selin Özertuğrul Öğütçü, yüksek lisans çalışmalarını ABD’de Virginia Politeknik Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 


2000 – 2008 yılları arasında HOK Washington DC ofisinde tasarım ve uygulamadan sorumlu yönetici olarak  ABD ve yurtdışında pek çok projeyi yönetmiştir. 


Bu projelerden bazıları; 700 Sixth Street – Washington DC (LEED Gold), OQYANA World First – Dubai, BAE (LEED Silver adayı) ve ABD Hükümeti’nin Design Excellence ödülü sahibi NOAA (LEED Silver)’dır. Amerikalı Mimarlar Enstitüsü’ nün(AIA) kayıtlı bir üyesidir.  


2001 yılında USGBC LEED AP olmaya hak kazanmıştır. 2010-2012  yılları arasında İYTE Mimarlık Bölümü’ nde tam zamanlı öğretim görevlisi olan Öğütçü, halen  İzmir  Ekonomi Üniversitesi’nde yarı zamanlı olarak tasarım stüdyolarında dersler vermekte ve Derinyeşil Mimarlık & Danışmanlık’ta tasarımcı mimar olarak çalışmaktadır.


Derinyeşil Mimarlık ve Danışmanlık


2007 yılında  Ankara  ofisi ile kurulan Derinyeşil Mimarlık ve Danışmanlık, 2009 yılında  İzmir  ve ABD ofislerinin katılımı ile master plan, mimari, iç mimari ve ekolojik yapılar konusunda projeler hayata geçirmektedir. 


Derinyeşil Mimarlık ve Danışmanlıkın devam eden projelerinden bazıları 2014 EUROPEAN PROPERTY AWARDS ödüllü Point Bornova AVM ve Konut Projesi, İstanbul Finans Merkezi Master Plan ve İSGYO / Unit Kuleleri, Altındağ 1160 Konut projesi, Almata Almaly Ofis, Astana Master Plan ve Konut Projesi, LEED GOLD sertifikalı Google İstanbul Ofis’tir. Derinyeşil Mimarlık ve Danışmanlık'ın ABD ofisinin kurulması ile beraber yurtdışı ve master plan projelerinde HOK , Perkins+Will ve Portland Design ofisleri ile ortak çalışmalar sürdürülmektedir.


Alacam Sokak 10/6, Cankaya, Ankara

Phone: +90 312 426 1344

Fax: +90 312 426 1322

E-mail: duygu@derinyesil.com