Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Selin Yapı

Selin Yapı, 1993 yılında inşaat sektörüne girdi. Selçuklu Holding bünyesinde yer alan firma, Sancaktepe’de Rings İstanbul projesini inşa etmektedir.


Selin Yapı

Selin Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İsmail ÖncelSelin Yapı nasıl kuruldu?


Selin Yapı; Selçuklu Holding bünyesinde yer alan bir firmadır. 1993 yılından itibaren inşaat sektöründe hizmet vermektedir. Firma ilk olarak endüstriyel tesisler ve ticaret merkezi inşaatları yapmış ve daha sonra faaliyet alanlarına konut çalışmalarını eklemiştir.


Selin Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Öncel’dir.


Selin Yapı hangi projeleri yapmaktadır?

Selin Yapı

İlko İlaç Fabrika BinasıEndüstriyel Tesisler: İlko Araştırma ve Geliştirme Merkezi , İlko İlaç Fabrika Binası , Mehtap Mutfak Eşyaları Üretim ve İdari Binası, Sentez Ambalaj Üretim ve İdari Binası, Almesan Alüminyum Üretim ve İdare Binası, Ataşehir Mustafa Öncel İlköğretim Okulu, Kamer Öncel Sağlık Meslek Lisesi, Sancaktepe Belediyesi Selçuklu Holding Spor Kompleksi.


Ticaret ve AVM Projeleri: Selçuklu İş Merkezi, Rings İstanbul Alışveriş Merkezi .


Konut Projeleri: Rings İstanbul.


Selin Yapı projelerinin özellikleri nedir?


1.İlko Araştırma ve Geliştirme Merkezi; Ankara Hacettepe Üniversitesi Teknokent içindedir. 5.841 metrekare alana sahiptir.


2.İlko İlaç Fabrika Binası; İLKO İLAÇ' ın Konya 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde yer almaktadır. 250.000 metrekare kapalı alana sahiptir.


3.Mehtap Mutfak Eşyaları Üretim ve İdari Binası; 2005 yılında inşaatı bitmiştir. 20.000 metrekare alana sahiptir. 


4.Sentez Ambalaj Üretim ve İdari Binası; İstanbul Samandıra’da yer almaktadır. Toplam 20.000 metrekare alana sahiptir. 


5.Almesan Alüminyum Üretim ve İdare Binası; Almesan Kocaeli Arslanbey Organize Sanayi bölgesindedir. 2007 yılında inşa edilmiş ve 2009 yılında faaliyete geçmiştir. 80 bin metrekare açık,  50 bin metrekare kapalı alana sahiptir.


6.Ataşehir Mustafa Öncel İlköğretim Okulu; 58 dersliğe sahiptir.  fen laboratuvarı, 2 bilişim teknolojileri sınıfı, rehberlik servisi, revir, halkla ilişkiler servisi, veli görüşme odası, spor salonu, konferans salonu, sinema salonu, bale odası, yemekhane, halk oyunları odası, iş teknik odası, kütüphane yer almaktadır. 


Selin Yapı


Rings İstanbul projesinin özellikleri nedir?


Rings İstanbul; Selin Yapı tarafından Sancaktepe’de 2011 yılında inşa edildi. Tasarımını Mimar Hakan Kıran’ın yaptığı projenin tanıtımı ise 10 Mayıs 2011 Salı günü Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirildi. 1+1’den 5+2’ye kadar tasarlanan daireler arasında dubleks dairelerde inşa edildi. Toplamda 1.500 adet dairenin yer aldığı projede teslimlerin 2013 Mayıs ayında başlayacağı açıklandı.


Selin Yapı30 Mayıs 2011 tarihinde satışa çıkarılan Rings İstanbul projesi, 500 milyon TL maliyete sahip olup 230 dönümlük arazi üzerine konumlandırıldı. Toplam 5 bin kişilik yaşam kapasitesi olan projenin kiralanabilir alanı ise 21 bin metrekare olarak açıklandı. Rings İstanbul projesinin yüzde 75’lik yeşil alan tasarlanırken, proje çevresine ise 3 kilometrelik koşu parkuru yapıldı.


En yakın dairelerin birbirine 30 metre uzaklıkta olacak şekilde konumlandırılan proje mimarı Hakan Kıran, Rings İstanbul projesini “Mahrem Proje” olarak adlandırdı. Birbirine uzak konumlandırılan daireler karşı karşıya gelemeyecek şekilde konumlandırılarak bu duruma ise “perdesiz yaşam alanı” adı verildi.


Selin YapıProjede yer alan bloklar Siesta, Vista ve Fiesta olarak isimlendirildi. Siesta bloğunda 441 adet daire, Fiesta bloğunda 93 adet rezidans, Vista bloğunda ise 58 adet daire inşa edildi. Projeye ayrıca bir de alışveriş merkezi yapıldı.  Bunun dışında projede kapsamında 150 adet de villa inşa edildi.


Rings İstanbul projesinin ortak kullanım alanları arasında neler yer almaktadır?


Açık ve kapalı yüzme havuzları, Fitness ve jimnastik salonları, Kreşler, Basketbol, Tenis ve voleybol kortları, Mini golf sahası, Tüm site su ve yürüyüş yolu ile birbiriyle bağlantılı, Tüm daireler fiber optik kablo döşenerek son teknoloji ile tasarlandı. Spa, Restoran, Alışveriş merkezi, Bisitlet yolları, Süs havuzları, Rings Club, Bilfen Anaokulu ve ilkokulu, Kat bahçeleri.


Selin Yapı


Rinsg İstanbul projesinde fiyatlar kaç TL?


Projedeki ofis fiyatları 270 bin lira ile 313 bin lira arasında değişmekte. Rings İstanbul’da yer alan daire fiyatları ise şöyle: 187 metrekare 3+2 dubleks konutlar 706 bin TL, 236 metrekare 4+2 dubleks konutlar 977 bin TL, 273 metrekare 5+2 dubleks konutlar 1 milyon 151 bin TL.


Rings İstanbul projesi hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız 


Selin Yapı iletişim bilgileri nedir?


Adres: Akpınar Mah. Kanuni Cad. No: 6 34885 Sancaktepe / İSTANBUL 

Tel: +90 (216) 564 82 40 (Pbx)  Fax: +90 (216) 419 60 48