Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Serdar Kızıltaş kimdir?

Mimar Serdar Kızıltaş kimdir? Serdar Kızıltaş bugün hangi mimarlık firmasında çalışmalarına devam ediyor?


Serdar Kızıltaş, 1987 yılında Antalya'da doğdu. Antalya Lisesi'nin ardından 2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde mimarlık eğitimine başladı. 


2009 yılında bölümünden mezun olan Kızıltaş  2010-2014 yılları arasın-da Tago Mimarlık Bürosu'nda çalıştı . Ulusal ve uluslar arası alanda birçokworkshop ve yarışmaya katılarak çeşitli dereceler elde eden Kızıltaş 2014 yılından bu yana mesleki çalışmalarını kurucusu olduğu  Nita Mimarlik İnş. Tic. Ltd. Şti. çatısı altında, ortağı Zeynep Melike Atay Kızıltaş ile birlikte sürdürmektedir. Ayrıca Uluslararası Antalya Üniversitesi’nde misafir öğretim görevliliği yapmıştır. 


NITA Mimarlık

2014 yılında Serdar Kızıltaş ve Zeynep Melike Atay Kızıltaş tarafından İstanbul Kadıköy’de kurulan NITA (Nitelikli Tasarımlar Atölyesi), çalışmalarını İstanbul ve 2015 yılında açılan Antalya ofisi üzerinden devam ediyor. 

NITA, mimarlık, iç mimarlık, kentsel tasarım ve ürün tasarımı alanlarında projeler geliştirip uygulayan bir tasarım ofisi. 


Haziran 2014’te 1.lik ödülü kazandığı “Expo 2016 A... ” ile adını duyuran NITA, Türkiye’nin ilk EXPO Etkinliği’ne kule tasarımı ile katkı sağladı.