Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Serkan Aydın kimdir?

Çiftay Grubu, 1963 yılında Çiftay Madencilik adıyla Serkan Aydın'ın babası Ziya Aydın tarafından kuruldu. Peki, Serkan Aydın kimdir?


Serkan Aydın, Çiftay Grubu Yönetim Kurulu Başkanvekilidir. Ailenin ikinci kuşak temsilcisi olan Serkan Aydın 36 yaşında. Aydın, aslen Sivaslı.


Çiftay Grubu, 1963 yılında Çiftay Madencilik adıyla Serkan Aydın'ın babası Ziya Aydın tarafından kuruldu.


Çiftay Grubu

Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Aydın; 1963 yılında istihraç, hafriyat ve dekapaj faaliyetleri ile maden ocakları işletmeciliğine giriş yapmış, 1987 yılında tecrübesini, prensiplerini ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan iş disiplinini Çiftay İnşaat Taahhüt ve Ticaret A.Ş. adı altında toplamış ve faaliyetlerini bu çatı altında yürütmeye devam etmiştir.


Çiftay İnşaat A.Ş. Türkiye’de üstlendiği önemli projelerde sergilediği performans ile de sektörde köklü ve öncü kuruluşlar arasındaki yerini kısa sürede almış ve yükselmeye devam etmiştir.


Çimento sektöründe tamamladığı üst düzey taahhütler yanında, halen Denizli Çimento T.A.Ş., Oyak Ünye Çimento San. ve Tic. A.Ş. ve Traçim Çimento San. ve Tic. A.Ş. fabrikalarının hammadde temini faaliyetlerini yürütmektedir.

Ayrıca zaman içinde Türkiye Kömür İşletmeleri ve Eti Bor Kurumları nezdinde, değişik tarihlerde, dekapaj işleri yapmış ve kömür ve bor madenlerinin üretimini gerçekleştirmiştir.


Kömür Madenciliği sektöründe ayrıca, Avrupa’nın en modern ve Türkiye’nin 5 çeşit ürün elde eden tek lavvar tesisi ile Manisa Soma’da TKİ Ege Linyitleri İşletmesi’nin kömür yıkama ve zenginleştirme faaliyetlerini yürütmektedir.


İletişim bilgileri

Adres : Kizilirmak Mah. Dumlupinar Bulvari Next Level Is Kulesi 

Kat:26 Çankaya/ANKARA

E-Posta : info@ciftay.com.tr

Tel : + 90 312 219 10 40 (pbx)

Fax : + 90 312 219 10 44