Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Seyfettin Kalay kimdir? – AK Parti Bartın Adayı 2014

AK Parti’nin 2014 yerel seçimlerinde Bartın Belediye Başkan Adayı’dır. Dr. Seyfettin Kalay, 2011 Genel Seçimleri’nde de AK Parti’den milletvekili aday adayı olmuştu. Kalay, ilk kez belediye başkanlığına aday gösteriliyor.Seyfettin Kalay kimdir? – AK Parti Bartın Adayı 2014
AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Dr. Seyfettin KalaySeyfettin Kalay nereli, nerelerde görev yaptı?


1968 Bartın doğumlu Seyfettin Kalay, Bartın'da ilk ve ortaöğretimi tamamladı. 1993 ve 1997 yılları arasında Ankara Numune Hastanesi'nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniğinde Fizik Tedavi Uzmanı oldu. 1997 ve 2005 tarihlerinde Nevşehir'de Fizik Tedavi Uzmanı olarak Devlet Hastanesi'nde görev yaptı. Bu görev yaptığı süre içerisinde 1995 ve 2005 yılları arasında Nevşehir ve Kırşehir Tabip Odası Başkanı, bir dönem de Nevşehir Tabip Odası Onur Kurulu Üyeliği’nde bulundu. 2005 tarihinde Bartın Devlet Hastanesi'nde 10 Mart 2011 tarihine kadar başhekim olarak görevime devam etti. Bartın'da oturuyor, Bartın'da doğup büyüdü, evli ve iki çocuk babası.Seyfettin Kalay, daha önce ne zaman AK Parti adayı olmuştu?


Bartın Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktur Seyfettin Kalay, 12 Haziran 2011 milletvekili seçimleri için Bartın'da AK Parti'den aday adayı oldu. 6 yıldır Bartın Devlet Hastanesi'nde başhekim olarak görev yapan Uzman Doktur Seyfettin Kalay, görevinden istifa ederek, AK Parti 'den milletvekili aday adayı oldu.Seyfettin Kalay, 2011 seçimleri öncesinde neler söylemişti?


Uzman Doktor Seyfettin Kalay, "2005 yılından bu yana sağlık alanında bir çok değişiklikler oldu. Bakanlığımızın da desteği ile 2005 ve 2011 tarihleri arasında 6 yıl boyunca görevime devam ettim. Doğup büyüdüğüm memleketime her zaman hizmet etmekten onur duydum. Bu hizmetleri yapabilmek benim için bir vefa borcu idi. Aynı zamanda 'Halka hizmet hakka hizmet' anlayışı ile bütün bu hizmetlerde hep insana hizmet etmeyi, insan odaklı hizmet etmeyi, ön planda tutarak çalıştım. Bartın'da ilk defa yapılan Türkiye 'de ilk defa yapılan uygulamalara Bartın Devlet Hastanesi olarak tüm arkadaşlarımız ile öncülük ettik. Bu çalışmalar neticesinde halkımızın teveccühü gelen istekler doğrultusunda yakın arkadaşlarım, çevrem ve dostlarımla istişare yaparak bu kararı verdim. 10 Mart 2011 tarihi itibariyle. Şu anda bu sürecin zorluklarını biliyoruz. Az öncede söylediğim gibi 'halka hizmet hakka hizmet' anlayışı ile hareket ediyoruz. İnsana hizmet etmeyi, insanı merkeze koyan bir anlayışı benimsiyorum. Dolayısıyla burada sağlık alanında inşallah halkımız ve partimiz teveccüh gösterir aday sırasına geçersek eğer, sağlık alanında yaşadığımız gelişmeleri tüm Bartın çapına diğer alanlara da yayarak, bu hizmetleri devam ettirmek bu hizmetleri geliştirmek ve Bartın'ın kalkınmasına ilerlemesine ne kadar destek olabilirsek bu bizi mutlu edecektir" diye konuştu.