Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Sezer Özbulat kimdir?

2011 yılında katıldığı Zambak Mimarlık' ta meslek hayatına devam eden Mimar Sezer Özbulat kimdir? İşte Sezer Özbulat..


Sezer Özbulat kimdir? Sezer Özbulat, 1984 yılında Tokat'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2003 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde mimarlık eğitimine başladı. 


2007 yılında mezun oldu. Çeşitli mimarlık ofislerinin bünyesinde büyük ve küçük ölçekte bir çok projede yer aldı, 2011 yılında katıldığı Zambak Mimarlık' ta meslek hayatına devam etmektedir.


Zambak Mimarlık

1996 yılında kurulan Zambak Mimarlık ulusal ve uluslararası alanda mimarlık, mühendislik ve proje yönetimi hizmetleri veren bir anonim şirkettir. Eğitim yapıları alanında önemli bilgi birikimi ve tecrübeye sahip şirkette, işlerin %70′ ini bu alandaki projeler oluşturmaktadır. Son yıllarda yapılan ve devam eden işlerin belirli bir oranını üniversite kampüsleri teşkil etmektedir. Eğitim dışında ofis, ticaret, sağlık, endüstriyel, kültürel, konut ve dini yapılarda da çok sayıda işe proje ve proje yönetimi hizmeti vermeye devam etmektedir.


Zambak Mimarlık, günümüz mimari anlayışı ile tasarımlar yapmayı, ekonomik tercihler, doğru malzeme kullanımı ve işlevsel planlanmış projeler hazırlayarak en doğru çözümlere ulaşmaya çalışır. Güzellik, fonksiyonellik ve sağlamlığın harmanlandığı yapılar tasarlamayı ve uygulamayı hedefler.