Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Shanghai Tower – Çin

Çin'in Şangay şehrinde inşaatı süren projedir. 2014 yılında hizmete açılacak olan 632 metre yüksekliğinde ve 128 katlı Shanghai Tower, dünyanın ikinci en yüksek binası, Çin’in en yüksek binası ve binadaki otel Shanghai Tower J Hotel, dünyanın en yüksek oteli olarak dünya rekorları kıracak.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!


Shanghai Tower – Çin

Shanghai TowerShanghai Tower nerede?


Çin'in Şangay şehrinde inşaatı süren Shanghai Tower 2 Ağustos 2013 günü basına tanıtıldı. Shangai Tower etrafındaki diğer yapıların yanında yüksekliğiyle dikkat çekiyor, inşaatın 2014 yılı sonunda bitmesi bekleniyor...


Shanghai Tower, dünyanın ikinci en yüksek binası olacak. Proje, Jin Mao Kulesi ve Şangay Dünya Finans Merkezi, Şangay Lujiazui finans ve ticaret bölgesi ortasında yer alıyor. Shanghai Tower’ın özellikleri nelerdir?


Shanghai Tower bittikten sonra 632 metre uzunluğuyla Çin'in en uzun, dünyanın ise en uzun ikinci gökdeleni olacak. Etrafında Orental Pearl Tower ve Şangay Dünya Finans Merkezi de bulunacak. Shanghai Tower’ın mimarı kimdir?


Shanghai Tower, A.B.D. Houston merkezli mimar Marshall Strabala’nın eseridir. Strabala, yüksek binaların mimarı olarak bilinmektedir. Dünyanın en yüksek binası Burj Dubai ve Nanjing Greenland Financial Center onun tasarımıdır.Shanghai Tower – Çin


Shanghai Tower’da neler var?


Shanghai Tower, aynı zamanda dünyanın en yüksek açık hava gözlem güvertesi sunacak. Bu ofis alanları, etkileyici bir otel ve kültürel ve perakende mekanları barındıran, çok fonksiyonlu bir gökdelen olacak. Ayrıca zemin seviyesinin altında otopark 3 katlı olacak ve aynı zamanda Shanghai Metro erişimi sunmaktadır.