Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Siirt Baykan Ziyaret Beldesi İşyerleri Sözleşme İmzalama işlemleri!

TOKİ Siirt Baykan Ziyaret Beldesi İşyerleri için sözleşme imzalama işlemleri bugün başladı. Sözleşmeler 23 Şubat'a kadar imzalanmaya devam edecek..


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından kentsel dönüşüm olarak hayata geçirilen Siirt Baykan Ziyaret Beldesi İşyerleri için sözleşme imzalama işlemleri bugün başladı. 


Sözleşme İmzalama İşlemleri Duyurusu

 

Siirt Baykan Ziyaret Beldesi Kentsel Yenileme Projesi kapsamında 117 işyerinin hak sahiplerinin Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalama işlemleri, T.C Ziraat Bankası Baykan şubesinde 05/02/2018 – 23/02/2018 tarihleri arasında, gerçekleştirilecektir. 


İşyerleri, yüzde 20 peşinat 36 ay vade veya yüzde 50 peşinat 84 ay vade ile taksitlendirilecektir. Borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki Memur Maaş Artış oranı dikkate alınarak artırılacaktır. 


İşyerlerinin ilk taksit ödemeleri sözleşme tarihini takip eden ay başlayacaktır. İlk dönemsel artış, Temmuz-2018 döneminde uygulanacaktır. 


Hak sahipleri, konut teslim sürecine kadar konutlara ilişkin yapılacak iş ve işlemlere ilişkin duyuruları İdarenin web sayfasını takip edebilir ayrıca 444 86 54 nolu telefondan ayrıntılı bilgi alabilirler.

Hak sahipleri listesi için tıklayın.