Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Şimşek Yapı

İstanbul finans merkezi yanı başında Şerifali Projesi’ni hayata geçirecek firmadır. Şimşek İnşaat, bir yandan da Fikirtepe’de kentsel dönüşüm kapsamında 300 konutluk proje yapmaktadır.Şimşek İnşaat ne zaman, kim tarafından kuruldu? Şimşek Yapı İnşaat A.Ş., 1988 yılında inşaat alanında İstanbul Ümraniye bölgesinde faaliyet göstermeye başlayan Mustafa Şimşek tarafından kuruldu. Mustafa Şimşek halen firmanın Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.Şimşek İnşaat neler yaptı?2000 yılına kadar farklı bölgelerde müstakil ve site şeklinde öncelikle insanların alım gücünü, güvenli yapıyı hedef alarak konut ve işyeri olmak üzere yaklaşık 1000 adet bağımsız bölüm inşasını tamamladı.


2000 yılından itibaren eğitim hayatını Dumlupınar Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nde tamamlayan Genel Müdür Tuncay Şimşek’in daha fazla sorumluluk alması ile birlikte firma hem kurumsal olarak hem de faaliyet alanı sınırlarını genişletti. Özellikle İstanbul’un Anadolu yakasında her kesimden insana “Güvenli Yapı, Mutlu Yaşam” sloganıyla alternatif projeler geliştirdi.Şimşek İnşaat kamu ihalelerine girdi mi? Yüzde 100 öz sermayesi ile ticari hayatına devam eden firma, tamamen özel sektörde faaliyet gösterdi, hiçbir resmi kamu kuruluşu ile iş yapmamış, kendisini tamamen bu alanın dışında konumlandırdı.Şimşek İnşaat, kentsel dönüşümde var mı?Şimşek İnşaat’ın kentsel dönüşüm kapsamında Fikirtepe’de 300 konutluk proje çalışması devam etmektedir.Şimşek İnşaat’ın devam eden projeleri hangileri?


Şimşek Yapı


Demirtaş İnşaat Projesi: İnkılap Mahallesi Gümüşhane Caddesi’nde başlayacak. 


Şimşek Yapı


Yazmacı İnşaat Projesi: Ümraniye İstiklal’de başlayacak. 


Şimşek Yapı


Şerifali Projesi: İstanbul finans merkezi yanı başında Şerifali'de başlayacak. Şimşek İnşaat’ın tamamlanan projeleri hangileridir?Kardeşler Sitesi Projesi, Yıldız Sitesi Projesi, Akgül Projesi, Esenevler Projesi, Soyak Projesi, Kaya Projesi, Özdemir Projesi, Atakent Projesi.Şimşek İnşaat’ın iletişim bilgileri neler?


Adres: Atakent Mahallesi Dadaloğlu Caddesi No:13/1 Ümraniye – İstanbul

Telefon: 0216 521 05 00 – 01

Fax:0216 521 05 02

E-mail: simsek@simsekyapi.com

Web Adresi: www.simsekyapi.com