Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Simtek – Sivas

Hammadde hazırlama ve yapı kimyasalları üretimi üzerine faaliyet gösteren ve Irak, Azerbaycan, Türkmenistan'a dolaylı ihracatı bulunan Simtek, önümüzdeki yıl Suriye ve Irak'a direkt ihracat yapmayı hedefliyor.Simtek – SivasSimtek ne zaman faaliyete başladı?


Faaliyetleri hakkında bilgi veren şirket genel müdürü Fatih Coşkun, "Sivas'ta 2 bin metrekare kapalı toplam 10 bin metrekare alan üzerine kurduğumuz tesisimizi 2011 yılında faaliyete geçirdik. Günlük 80 ton kapasite ile hammadde hazırlıyoruz. Yapı kimyasalları üretim kapasitemiz ise günlük 100 ton" dedi. Simtek neler üretiyor?


Coşkun, yapı kimyasallarında; seramik yapıştırıcıları, derz dolguları, su ve ısı izolasyon ürünleri, dış cephe kaplama sistemleri, astarlar, tamir harçları, zemin kaplama malzemeleri ve bu ürünlerin, alt üst teknik grupları üretimini gerçekleştirdiklerini belirtti. Coşkun, "İnşaat sektörüne temel de hizmet veriyoruz. Ürünlerimizi flexer markası ile satışı yapıyoruz. Su ve ısı izolasyon harçları grubunda daha çok talepler geliyor. Ağırlıklı olarak inşaat sektörüne tedarikçilik yapan firmalarla çalışıyoruz" diye konuştu. 


"Hammadde üretimi için kurduğumuz mikronize tesisimizde özenle seçtiğimiz agregalar kullanıyoruz" ifadelerini kullanan Coşkun, "Nihai ürün özelliğine göre en ideal mikronize boyutta hazırladığımız hammaddemizi kalite kontrol onayından soma stok silolarımıza alarak üretime dijital tartım ve otomasyon hassasiyeti ile sevk ederek üretim yapıyoruz" dedi.


Simtek iletişim bilgileri nelerdir? 

Telefon : 0 346 224 62 33