Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Sinan Servet Özşahin kimdir?

İBB Emlak Müdürü Sinan Servet Özşahin kimdir? Sinan Servet Özşahin ne zamandan beri bu görevde?


Sinan Servet ÖZŞAHİN 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Maçka Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar Bölümünde tamamladı. Anadolu Üniversitesi, Kamu Yönetimi ve Anadolu Üniversitesi, Emlak ve Emlak Yönetimi bölümlerinden mezun oldu. 


İstanbul Teknik Üniversitesinde CCNA (Cisco Certified Network Associate) ve CCNP (Cisco Certified Networking Professional) sertifika eğitimleri aldı. Sabahattin Zaim Üniversitesi, Kent Çalışmaları ve Yönetimi yüksek lisans eğitimi ve “ Kentsel Dönüşüm ve Kamu Özel Sektör İşbirliği İlişkisi” konulu tez çalışmaları devam etmektedir. 


1995 – 2005 yılları arasında özel sektörde çeşitli firmalarda idari ve teknik görevlerde çalıştı. 2005 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Emlak Müdürlüğünde kamu görevine başladı. Bu tarihten beri Emlak Müdürlüğü ve Emlak Yönetimi Daire Başkanlığı bünyesinde farklı görevlerde (danışman, şef, müdür yardımcısı) bulundu. 


28/08/2015 tarihinde Emlak Müdürlüğü Şube Müdürü görevine atanan Özşahin, İngilizce ve Arapça bilmekte olup evli ve 2 çocuk babasıdır.