Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Sincan’da kentsel dönüşüm devam ediyor!

Ankara’nın Sincan İlçesi Saraycık Mahallesi’nde Gecekondu Önleme Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ihaleler gerçekleştirilmeye devam ediyor.


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ankara’nın Sincan İlçesi Saraycık Mahallesi’nde Gecekondu Önleme Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ihaleler gerçekleştirilmeye devam ediyor.

 

3.Bölge, 2.Etapta inşa edilecek 502 konutun ihalesi 25 Eylül, Pazartesi günü(dün) yapıldı. İhale kapsamında ayrıca 32 derslikli ilköğretim okulu, otopark inşaatları ile altyapı ve çevre düzenleme işi yer aldı.

 

2. Bölge, 1.Etapta inşa edilecek 1.000 konutun ihalesi ise 26 Eylül, Salı günü(bugün) yapıldı. İhale kapsamında ayrıca 2 ticaret merkezi, mescit, kapalı otopark ile altyapı ve çevre düzenleme işi yer alıyor.

 

Hak sahipleri için okulları, dükkânları, camisi, parkı, peyzajı ve diğer sosyal donatıları ile çağdaş bir yaşam alanı oluşturulması hedeflendi. Cephe tasarımlarında modern mimari anlayış hâkim kılındı.

 

Daha önce ihale edilen 4.199 konutun yanı sıra 1 ilköğretim okulu, 1 imam hatip lisesi, 11 ticaret merkezi,  5 cami ve otopark inşaatları da hızla devam ediyor. Dün ve bugün gerçekleştirilen ihalelerle 5.701 konut sayısına ulaşıldı.

 

TOKİ ile Sincan Belediyesi işbirliğinde 10.10.2014 tarihinde yapılan protokol ile yaklaşık 500 hektarlık alanda kentsel dönüşüm projesi planlandı. Hak sahiplerinin büyük çoğunluğu ile anlaşma sağlandı. Anlaşmalar sonucu 3 ana bölgede üretilecek çeşitli büyüklüklerde toplam 5.937 konuttan 3.209’u hak sahiplerine kura ile verilecek.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016