Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Sinop Havalimanı terminal binası inşaatında sona doğru!

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Sinop Havalimanı'nda yapımı devam eden yeni terminal binası inşaatında sona gelindiğini bildirdi.


AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Sinop Havalimanı'nda yapımı devam eden yeni terminal binası inşaatında sona gelindiğini bildirdi. Maviş, yaptığı yazılı açıklamada, Sinop Havalimanı yeni terminal binasının, 2,5 milyon yolcuya hizmet verecek şekilde tasarlandığını belirtti.


Yatırım maliyeti 60 milyon lira olan terminalin tamamlanan bölümlerinin hizmete açıldığını hatırlatan Maviş, şunları kaydetti:


"Sinop gelişen ve büyüyen bir şehir ve Sinopumuza hem kara hem de hava ulaşımı anlamında yatırımlar devam ediyor. Bu bağlamda geçtiğimiz yıllarda çalışmalarına başlanan yeni terminal binamızda artık sona gelindi. Yeni terminal binamız, ferahlığı, modernliği ve güzelliğiyle Sinopumuza yakışır bir şekilde inşa edildi. Bir önceki havalimanı terminali 650 metrekareyken, bugün 12 bin 500 metrekare kapalı olan bir havalimanı terminalini Sinopumuz ile buluşturuyoruz. Sinopumuz için hayırlı olsun."


AA

Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı