Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Sıraselviler – Beyoğlu - İstanbul

İstanbul’un Beyoğlu İlçesi’nde Cihangir Mahallesi’ni Katip Mustafa Çelebi, Kuloğlu ve Kılıçali Paşa Mahalleleri’nden ayıran 500 metre uzunluğundaki caddedir. Sıraselviler Caddesi, Taksim’de Kazancı Yokuşu’nun başından Firuzağa Mahallesi’ndeki Defterdar Yokuşu’na kadar uzanır. Sıraselviler, Gezi olayları sırasında protesto gösterilerinin yoğun olarak yaşandığı bölgedir.Sıraselviler – Beyoğlu - İstanbul

Sıraselviler Caddesi, Cihangir Mahallesi, Beyoğlu, İstanbulSıraselviler Caddesi nerede?


Sıraselviler Caddesi, İstanbul’un Avrupa yakasındaki ilçesi Beyoğlu’nda Cihangir Mahallesi’nde yer alır. Sıraserviler Caddesi, İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde Taksim Meydanı'ndan başlayıp Firüzağa Camii'ne kadar inen ve üzerinde Alman Hastanesi, İlkyardım Hastanesi, Romanya Konsolosluğu, Belçika Konsolosluğu, birçok otel ve mağazanın bulunduğu bir caddedir.


Sıraselviler Caddesi, bölgedeki  Katip Mustafa Çelebi Mahallesi, Kuloğlu Mahallesi ve Kılıçali Paşa Mahallesi’nin sınırıdır. Sıraselviler Caddesi nerede başlar, nerede biter?


Taksim'de Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi ve Kazancı Yokuşu arasından başlar, Firüzağa Mahallesi'ne giderken Yeni Yuva Sokak girişinde son bulur. Devamında Defterdar Yokuşu vardır. 


Sıraselviler – Beyoğlu - İstanbul


Sıraselviler Caddesi üzerindeki önemli yapılan hangileridir?Aya Triada Kilisesi, Romanya Başkonsolosluğu, Özel Zapyon İ.Ö.O. ve Lisesi, Belçika Konsolosluğu, Nazım Hikmet Vakfı Kültür Merkezi, Beykent Üniversitesi, Sirkeci Mustafa Ağa Camii, Cihangir Mahallesi Muhtarlığı, Taksim ilk Yardım Hastanesi Otoparkı bu cadde üzerinde bulunur. Sıraselviler – Beyoğlu - İstanbul


Sıraselviler trafiği, Taksim Meydan Düzenlemesi’nden nasıl etkilendi? 


Sıraselviler Caddesi’den gelen sürücüler yeni düzenleme ile The Marmara Oteli önünden geçerek meydanda U dönüşü yaptıktan sonra Mete Caddesi üzerinden Dolapdere ya da Dolmabahçe istikametine gidebilecekler.

Gümüşsuyu’ndan gelen sürücüler Dolapdere ve Harbiye istikametine gitmek için AKM önünden Mete Caddesi’ne ya da AKM önünden U dönüşü yaparak Sıraselviler’e gidecekler.Sıraselviler posta kodu kaçtır?


Sıraselviler Caddesi’nin posta kodu şöyledir; 34433Sıraselviler Caddesi’nin bulunduğu Cihangir Mahallesi Muhtarlığı iletişim bilgileri nelerdir? 


Adı Soyadı: Sündüz Ulaman


Adres: Sirkeci Mescit sk. No:3


Tel: 0212 245 69 77