Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Skyland İstanbul – Seyrantepe, İstanbul – Eroğlu Gayrimenkul

Eroğlu Gayrimenkul tarafından Seyrantepe’de Türk Telekom Arena Stadı’nın yanında konumlandırılan karma projedir. Skyland İstanbul’da metrekare satış bedeli Kasım 2013 itibariyle 3.500 dolar olarak belirlenirken, projede yaşamın bedeli 372 bin TL'den başlıyor... Skyland İstanbul'un ofis kulesi, TEM'den direkt girişi olan tek ofis projesi olmasıyla dikkat çekiyor.Skyland İstanbul – Seyrantepe, İstanbul – Eroğlu Gayrimenkul

Skyland İstanbul


Proje künyesi

Lokasyon:  Seyrantepe

Toplam arsa:  46 bin m2

İnşaata başlama tarihi:   2012

İnşaatı bitirme tarihi:   2016

Yatırım bedeli:  700 milyon dolar

Ünite sayısı:  1000 konut

Mimarı:  Broadway Malyan Urbanism Design


Fiyat ve ödeme

Metrekare fiyatları: 3500 dolar

Ödeme koşulları: Banka kredisi.


Proje konumu 

Çevredeki okullar:  TEV Celalettin Büluğ İ.Ö.O. , İTÜ, YTÜ

Hastaneler: Şişli Etfal Hastanesi

Çevre yollara uzaklığı: TEM üzerinde, FSM’ye 2, Boğaziçi Köprüsü’ne 7 km mesafede. 


İletişim Bilgileri: 0212 289 89 99Skyland İstanbul – Seyrantepe, İstanbul – Eroğlu GayrimenkulSkyland İstanbul nerede?


Skyland İstanbul Rezidans, İstanbul Avrupa Yakası Seyrantepe'de yer alıyor. TT Arena Stadyum'unun hemen yan tarafında inşa edilen Skyland İstanbul Rezidans, ofis, otel ve rezidanstan oluşuyor. Karma proje olaran konumlandırılan Skyland İstanbul Rezidans'ta 3 blok yer alıyor. 


Skyland İstanbul'da alışveriş alanı 90 bin metrekare olarak belirlendi. Ofis alanının 100 bin metrekare olduğu Skyland İstanbul'da satışların yüzde 40'ı tamamlandı. 


İnşaatına 2012 yılında Seyrantepe’de başlanan Skyland İstanbul projesinde rezidans, ofis ve otel olmak üzere 3 farklı bloktan oluşuyor. Skyland İstanbul’da konut blokları nasıl adlandırıldı?


Projede City Suites, City Apartments ve Sky Suites  isimli 3 farklı blok serisi bulunuyor. Broadway Malyan tarafından mimari tasarımı gerçekleştirilen Skyland İstanbul projesinde 1000'e yakın rezidans daire, ofis bloğu ve 300 odalı 5 yıldızlı otel bulunuyor.Skyland İstanbul – Seyrantepe, İstanbul – Eroğlu GayrimenkulSkyland İstanbul konutlarının fiyatladı kaç TL’den başlıyor?


Skyland İstanbul fiyatları;


52-67 metrekarelik stüdyo daireler 400 bin TL'den

80-107 metrekarelik 1+1 daireler 550 bin TL'den

117-133 metrekarelik 2+1 daireler 780 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. 


Proje daire sahibi olmak isteyen yatırımcılara  banka kredisi imkanı sunuyor. Örnek ödeme seçeneğine göre konut için peşinat ödenmiyor. 12 ve 24'üncü aylarda yüzde 15 oranında, 36'ncı ayda ise yüzde 10 oranında 3 ara ödeme yapılıyor. Kalan miktar banka kredisiyle tamamlanıyor.


Skyland İstanbul'da yer alan konutların büyüklükleri 80 metrekare ile 1000 metrekare arasında farklılık gösteriyor.

Yüzde 10 peşinatla konut satın alınabilen Skyland İstanbul Rezidans'ta 3 ara ödeme yapıldıktan sonra yüzde 55'i banka kredisi ile vadelendirilebiliyor.Skyland İstanbul, yatırımcısına ne kadar kazandırdı?


Hürriyet Gazetesi’nin 24 Kasım 2013 tarihli haberine göre; rezidans, ofis, AVM ve otelin yer aldığı projeye yatırım yapanlar 10 ayda yüzde 30 kazandı. Metrekare satış bedelinin 3.500 dolar olduğu projede yaşamın bedeli 372 bin TL'den başlıyor. Projede, 52-78 metrekare aralığında stüdyo daire, 81-112 metrekaresi arasında 1+1 daire, 117-181 metrekare arasında 2+1 daire, 184-234 metrekare arasında 3+1 daire ve 298-322 metrekare arasında 4+1 daire bulunuyor. Skyland İstanbul, yakınında yer alan Türk Telekom Arena'nın ardından Şişli Etfal'in ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yeni binalarının bu bölgede inşa edilecek olmasıyla dikkat çekiyor. 3 kuleden oluşan projenin 2016 yılında tamamlanması hedefleniyor. Skyland İstanbul’da neler var? 


SPA, sauna, fitness center, havuz, otopark, güvenlik, yeşil alanlar ve çocuk oyun alanları gibi birçok sosyal aktivite seçeneği bir arada sunuluyor.


Skyland İstanbul'un üç kulesini birbirine bağlayan geniş meydanı, alışveriş merkezine de ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü markalar karmasını bir arada sunacak olan Skyland İstanbul AVM, 2000 araçlık otoparkı ile park sorununu ortadan kaldırıyor. Alışveriş merkezinin en üst iki katında, açık hava sevenler için restoranlar ve lüks markaların da yer almasıyla Skyland İstanbul AVM, keyifli alışverişe dair ne varsa misafirlerine sunmaya hazırlanıyor. 


Alt katlarda iset, insanların aileleri ile vakit geçirebileceği ve eğleneceği alanlar, en iyi şekilde seçilmiş mağaza karması ve sinemalar mevcut.Eroğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, Skyland İstanbul için neler söylüyor? 


Sabah Gazetesi’nin 13 Aralık 2013 tarihli haberine göre; Türk Telekom Arena'nın bölgeye katkısı ve Cendere bölgesi kentsel dönüşümü ile daha da değerlenecek olan Skyland İstanbul hakkında bilgi veren Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, "Skyland İstanbul bizim gözbebeği projemiz. Bunun nedeni, İstanbul'a oldukça farklı bir bakış açısı getirdiğimizi düşünüyor olmamız. Özel tasarlanmış yaşam alanlarını huzur odaklı bir yaklaşımla sunduğumuz proje kapsamında rezidanslar, AVM, ofis ve otel bir arada bulunuyor" dedi. Skyland İstanbul – Seyrantepe, İstanbul – Eroğlu Gayrimenkul


Skyland İstanbul iletişim bilgileri nelerdir?


Adres: Türk Telekom Arena Stadı Vip Girişi Yanı Seyrantepe Şişli İstanbul

Çağrı Merkezi: 444 5 SKY (759)

Satış Ofisi: 0212 289 89 99

Web: www.skylandistanbul.comSkyland İstanbul – Seyrantepe, İstanbul – Eroğlu Gayrimenkul