Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Soğanlık

İstanbul’un Kartal ilçesine bağlı bir semttir. 1970’li yıllardan sonra sanayileşme ile birlikte çarpık kentleşmenin ve gecekondulaşmanın başladığı yerdir. Şimdilerde Lapishan, Ankakule, Propa Aura Residence gibi projeler burada konumlandırılmıştır.Soğanlık


Soğanlık nereye bağlı?


İstanbul Kartal ilçesine bağlıdır. Anadolu Yakasında yer alır. Yakacık ve Esenkent ilçeleri ile komşu olup, D-100 Karayoluna yakınlığı ile dikkat çeken bir bölgedir. Soğanlık’ta 2. Zırhlı Tugay, 1. Askeri Dikimevi ve askeriye lojmanları yer almakta olup, Gümüşpınar, Yeni Mahalle ve Orta mahalleden meydana gelmektedir.


Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün açıklamalarına göre; Soğanlık bölgesi adını şu şekilde aldı: “Haseki Sultan’a buradan lale gidiyordu. Soğanlığın ismi lale soğanından geliyor.”


1970’li yıllardan sonra sanayileşme ve göç ile birlikte, gecekondulaşmaya başlayan Soğanlık bölgesinde çarpık kentleşme başladı. 2003-2004 yıllarında ise hızla konutlaşma yaşandı. 1999 depreminden sonra çıkan yeni deprem yönetmeliğine uygun olarak yapılmaya başlanan binalar ve başlayan kentsel dönüşüm projesi ile çehresi değişti.


Soğanlık Mahallesi Muhtar iletişim bilgileri nedir?


Soğanlık Yeni Mahallesi Muhtarlığı

Adres: Soğanlık Atatürk Caddesi No:62

Telefon: (216) 377 62 48


Soğanlık Mahallesi’nde yer alan konut projeleri hangileridir?


Soğanlık bölgesinde yer alan konut projeleri şunlar: Kartal Pega, Koru Sakızağacı, Lapis Han, Anka Kule, Palmiye Evleri Sitesi, Espadon Residence, Propa Aura Residence, Uplife Park, Uptwins Deluxe Residence, Gonca Sitesi, Vizyon Bulvar.Soğanlık1.Lapishan: Gürallar Yapı tarafından Kartal E-5 üstünde yer alan Soğanlık bölgesinde yer aldı. 57 metrekareden başlayıp, 2.000 metrekareye kadar birleşebilir lego ofis olarak tasarlandı. 160 adet ticari ofisin yer aldığı Lapishan projesinde teslimler ise 2014 yılı içinde gerçekleşmesi planlandı.


32 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Lapishan, İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’na 700 metre mesafede inşa edilmiş olup, video ve konferans salonu, resepsiyon, etüt, kreş, her katta kat bahçesi, güvenlik ve yüzme havuzu gibi olanakları da alıcılarına sunmakta.


2013 Nisan ayı içinde güncellemelere göre; 280 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulan ofisler için, ofis bedelinin %10’unu peşin ödeyenler %50’si için banka kredisi çektikten sonra kalan bakiyeyi teslim tarihine kadar 3’er aylık dilimler halinde ödeyebilecekler.


İletişim bilgileri: 0216 577 10 00

www.gurallaryapi.com


Soğanlık2.Anka Kule: Anka Yapı tarafından 1+1, 2+1 ve 3+1 konut olarak tasarlanan Anka Kule, teslimlerinin 2014 yılı içinde yapılması planlandı. 27 katlı 2 blok olarak yükselen projede toplam 200 adet konut yer almakta olup, proje özellikleri arasında ise otopark, açık-kapalı havuz, fitness center, Türk hamamı, tenis kortu, voleybol sahası, koşu parkurları bulundu.


90-110 metrekare arasında 2+1 home ofis, ev olarak kullanabilecekleri şekilde tasarlanan Anka Kule projesinde 2012 yılı içinde güncellenen fiyatlara göre metrekare birim fiyatları 3 bin TL’den satışa sunuldu.


İletişim bilgileri: Eyüp Sultan Mah. İmam Rabani Cad. No:1 

Sancaktepe/İstanbul

Telefon: 444 38 99 Fax: 0216 311 31


Soğanlık3.Propa Aura Residence: Propa İnşaat tarafından hayata geçirildi. 195 adet konuttan meydana gelen proje, iki blok şeklinde tasarlandı. Projede yer alan daireler stüdyo, 1+1, 2+1 ve 3+1.  21 bin metrekare arsa alanına sahip olan Propa Aura Residence,  Adliye Sarayı’na 600 metre ve Kadıköy-Kartal Metro durağına yürüme mesafesinde konumlandırıldı.


Projenin dikkat çeken özellikleri arasında fitness salonu, yürüyüş ve bisiklet parkurları, voleybol sahası, oyun alanları, basketbol sahası, tenis kortu, Türk hamamı yer aldı.


İletişim bilgileri: 0216 671 19 21

www.propaaura.com


Soğanlık bölgesine nasıl gidilir?


Karayolu ve kendi aracınız ile gidecekseniz E-5 üzerinden Soğanlık bölgesine ulaşmak oldukça kolay. Bunun için tabelaları izlemeniz yeterli olacaktır. Bunun dışında İETT hatları şöyledir: 134 YK-16 U- 134 GK. Metrobüs ve Kartal Metrosu ile de Soğanlık bölgesine kolayca gidilebilir.


Soğanlık