Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Soma 301 Konutları ne zaman teslim edilecek?

Doğuş Holding tarafından yaptırılan 301 konutun kura çekimi ve tapu teslimi 7 ay önce yapılmasına rağmen, evlerinin anahtarlarını henüz alamadı..


Manisa'nın Soma ilçesinde maden faciasında hayatını yitiren şehit madencilerin yakınları, Doğuş Holding tarafından yaptırılan 301 konutun kura çekimi ve tapu teslimi 7 ay önce yapılmasına rağmen, evlerinin anahtarlarını henüz alamadı. 


Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, anahtar teslim sürecinin hızlandırılması gerektiğini ifade ederek, "Birçok şehit yakını bize müracaat ediyor. Bir an önce bu işin hızlandırılması gerekiyor" açıklamasını yaptı. 


Soma'da 2014'ün Mayıs ayında kömür madeninde büyük bir yangın çıkmış 301 madenci hayatını kaybetmişti. Facianın ardından bölgede çok sayıda yardım kampanyası gerçekleştirilirken, Doğuş Holding de hayatını kaybeden 301 madencinin yakınları için 301 konut inşa edeceğini açıklamıştı.


TOKİ'Yİ BEKLİYORLAR İDDİASI

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Doğuş Holding'in TOKİ'nin bu bölgede yaptığı konutları beklediği yönünde iddialara da değinerek, "Bundan 7 ay önce tapu işlemleri yapıldı. Merak edenler konutları gezdi ve çok beğendi. Sanırım, Doğuş Grubu  TOKİ  ile birlikte anahtarı teslim etmek istiyor. TOKİ'yi beklemeden anahtar teslimlerinin bir an önce yapılması, buradaki insanları daha mutlu edecek" şeklinde açıklamada bulundu. 


Yeni Asır 

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016