Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Sosyete Mezarlığı - Ulus Mezarlığı

Ulus Mezarlığı, İstanbul'un zenginlerinin gözdesi oldu. Sosyete pazarından sonra Sosyete Mezarlığı ünvanına sahip olan ikinci mekana da sahip olan Ulus, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda Beşiktaş İlçesi sınırları içinde yer alıyor. İşte Sosyete Mezarlığı nerede? sorusunun cevabı...Sosyete Mezarlığı - Ulus Mezarlığı

Ulus (Sosyete) Mezarlığı nerede?Sosyete Mezarlığı adı nereden geliyor?


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Bölge Müdürlüğü tarafından kurulan Ulus Mezarlığı, bir çok ünlü ailenin İstanbul Boğazı sırtlarındaki bu mezarlıktan yer almasıyla Sosyete Mezarlığı adını aldı. Ulus Mezarlığı'nda mezar fiyatları 18 bin TL'den başlıyor. Sosyete Mezarlığı'nda yatan ünlüler kimler?


Yılmaz Ulusoy, Eşref Cerrahoğlu, Hüseyin Bayraktar, Uğur Ekşioğlu, İzzet Öz, Çapa Ailesi, Çarmıklı Ailesi...Sosyete Mezarlığı nerede?


Ulus Mezarlığı'nın kuzeyinde Kültür Mahallesi, doğusunda Arnavutköy Mahallesi ve İstanbul Boğazı, güneyinde Robert Lisesi ve Beşiktaş, batısında ise Nispetiye Mahallesi bulunur. Sosyete Mezarlığı'na giden İETT otobüsleri hangileri?


U1 - BEŞİKTAŞ-ULUS-ZİNCİRLİKUYU-BEŞİKTAŞ Gidiş

58UL - ULUS MAHALLESİ - KABATAŞ Gidiş

U2 - BEŞİKTAŞ-ZİNCİRLİKUYU-ULUS-BEŞİKTAŞ Gidiş

DT2 - ORTAKÖY-DEREBOYU- TAKSİM Gidiş

DT1 - ORTAKÖY-DEREBOYU- TAKSİM GidişSosyete Mezarlığı yol tarifi nasıl?


Beşiktaş ve Mecidiyeköy tarafından Barbaros Bulvarı'ndan Maslak istikametine giderken Zincirlikuyu solda kalacak şekilde Nispetiye Caddesi'ne sapılır. Koç Köprüsü'nden önce sağa Adnan Saygun Caddesi'ne dönülür. Adnan Saygun Caddesi'nden Arnavutköy yönünde ilerlerken Kör Kadı Sokak'a girilir. Robert Lisesi'nin kuzeyinde kalan Ulus Mezarlığı, Kör Kadı Sokak üzerinde bulunmaktadır.