Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Soytez Yapı

İstanbul’un Anadolu yakasındaki ilçesi Şile’de Soytez Vadi Evleri projesini hayata geçiren firmadır. Soytez Yapı’nın yönetiminde ikinci nesil iş başındadır.
Soytez Yapı’nın tarihçesi nedir?Birinci neslin 1978 yılında başlayan beraberliği 2006 yılında kurulan Soytez Yapı çatısı altında ikici nesilin de katılımıyla devam etmektedir. 2006 yılında Mehmet Soytürk'ün katılımıyla Soytez Yapı oluşturulmuştur.


Yüksek Mimar Ergin Soytürk (T.H. Hannover, 1964) ile İnşaat Yüksek Mühendisi Hüseyin Tezel (İTÜ, 1969) dönemsel olarak profesyonel ve yatırımcı kimlikleriyle yurtiçi ve yurtdışında (Almanya, Libya, Rusya) konut, ticaret, eğitim, hastane ve çevre düzenleme projelerinde proje müdürü, üst düzey yönetici, genel müdür, proje müellifi ve yatırımcı olarak çalışmışlardır. 30 yıllık bu beraberlik süresince sadece tamamladıkları konut adeti 5.000'in üzerindedir. Ergin Soytürk ve Hüseyin Tezel, hangi projelerde yeraldılar?Denizli Ticaret Merkezi, Yarı prefabrik, 50.000 m2, Proje müdürü


Libya'da anahtar teslim konut projesi, 105.000 m2, Bölge Müdürü

Sitebent Evleri, 8 adet villa, Mimari Proje Müellifi ve Yatırımcı

Rusya'da askeri konutlar, YELNA, 1.005 adet konut, 125.000m2, Genel Müdür

Haydarpaşa Göğüs Cerrahi Hastanesi, 300 yatak, 25.000m2, Genel Müdür

Eston Çamlı Evler, 800 adet konut, 95.000 m2, Genel Müdür

Eston Kirazlı Evler, 420 adet konut, 55.000 m2, Genel Müdür

Eston Ardıçlı Evler, I. etap, 300 adet villa, 60.000 m2, Genel Müdür

Sesa Şile Evleri, 97 adet villa, 13.500 m2, Mimari Proje Müellifi ve YatırımcıSoytez Yapı yönetim kadrosunda hangi isimler var?Ergin Soytürk - Yüksek Mühendis Mimar - T.H. Hannover, Almanya (1964)

Hüseyin Tezel - İnşaat Yüksek Mühendisi - İ.T.Ü. (1969)

Mehmet Soytürk - Elektrik Mühendisi & MBA Finans - Y.T.Ü.(1991) Adelphi University (1994)Soytez Yapı’nın ürettiği projeler hangileridir? Soytez Vadi Evleri: Projeye Şubat 2012 de başlandı.  Dört tipte toplam 82 adet villadan oluşan Soytez Vadi Evleri projesinin inşaat ruhsatı 31.01.2012 tarihi itibarıyla Şile Belediyesi'nden alındı. Projenin 2014 ilkbaharında tamamlanması hedefleniyor. 34.000 m2 arsa üzerinde yer alan ve sosyal tesisler yönünden zengin olacak Soytez Vadi Evleri villa projesi müstakil ve ikiz villalardan oluşacak. Projede yaşamın sadece yazın değil kışın da devam etmesi hedeflenmekte olup ona göre sosyal ve spor tesisleri geliştirilecek.


Mayıs 2013 itibariyle fiyatların 275 bin TL'den başlangıç gösterdiği Soytez Vadi Evleri projesi İstanbul Şişli'de yükseliyor...


Soytez Yapı ve Mental Yapı İş Ortaklığı tarafından inşa edilen Soytez Vadi Evleri, İstanbul Anadolu yakası Şile'de hayata geçiriliyor. 82 villanın bulunduğu Soytez Vadi Evleri Şile'de, Kdv oranı yüzde 1 olarak belirlendi. Projede teslimler Haziran 2013'te yapılacak. Villaların tiplerinin 2 oda 1 salon ve 4 oda 2 salon olarak tasarlandığı Şile Soytez Vadi Evleri'nde banka kredisi kullanmak mümkün.


Soytez Yapı

Soytez Vadi Evleri


Soytez Vadi Konutları'nda, yürüyüş parkuru, koşu parkuru, fitness salonu, çocuk oyun parkı, restoran, kafe, mini bar, sauna, basket sahası, şömineli oturma salonu, açık yüzme havuzu ve çocuk havuz gibi imkanlar bulunuyor.

Fiyatların 275 bin TL ile 425 bin TL arasında değiştiği Soytez Vadi Konutları Şile projesi lokasyon olarak, Şile merkeze 5 dakika, şehir merkezine 45 dakika, Ümraniye'ye 30 dakika mesafede konumlanıyor.


Telefon: 0216 739 5957

Web Adresi: www.soytezvadievleri.com 


Soytez Beykoz Evleri: Proje, Beykoz ilçesinin Soğuksu mevkiinde yer almakta olup, bölgenin hemen hemen en yüksek noktasından Boğazın maviliklerine, Tarabya koyuna doğru bakmaktadır.


İki blok ve toplam 16 adet daireden oluşan projede giriş katları, normal katlar ve çatı dubleksleri olmak üzere üç tip daire bulunmaktadır. 


Soytez Beykoz Evleri; kapalı otoparkları, boğaza bakan açık yüzme havuzu, havuz başı sosyal tesisleri, fitness alanı, site içi güvenliği ve birinci sınıf daire içi donanımları ile projenin bitiminde burada yaşayacak ailelere güvenli, keyifli ve konforlu yaşam alanları sunuyor.


Haziran 2008 tarihinde ruhsatı alınan Soytez Beykoz Evleri projesinde daireler 2009 yılının sonunda teslim edildi. 

Soytez Ökmen Konutları: İstanbul’un oksiyen kaynaklarından birisi olan Belgrad ormanları ile çevrili Bahçeköy’de yer alan Soytez Ökmen Konutları projesi 4.000 metrekare arsa üzerine 4 blokta büyüklükleri 104 ila 155 m2 arasında değişen 24 bağımsız bölüm şeklinde planlandı. Bu bağımsız bölümler giriş dubleksi, normal kat ve çatı dubleksi olmak üzere üç değişik tipte inşaa edildi.


Soytez Yapı hangi projeye danışmanlık hizmeti verdi?


Merkez Park Yel Evleri: Soytez Yapı 2006 yılından bu yana İstanbul ili, Zeytinburnu ilçesinde toplam 6 blok ve 176 konut ile 16 ticari bölümden oluşan Merkez Park Yel Evleri'ni projesinin Toprak Sahipleri adına danışmanlığını yapmaktadır.


Bu proje kapsamında Soytez Yapı; müteahhit firma seçiminden, konsept geliştirilmesine, Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesi hazırlanmasından, paylaşımlar ve kat irtifakı listeleri hazırlanmasına kadar çok kapsamlı danışmanlık hizmeti verilmiştir ve verilmeye devam edilmektedir.


Kaba inşaat çalışmaları devam etmekte olan projenin yapımcılığını Bayrak İnşaat, Atamer İnşaat ve Alkan İnşaat ortaklığı götürmektedir. Projenin kat irtifakı çalışmaları Ağustos 2008'de tamamlanmıştır. Soytez Yapı hangi danışmanlık hizmetlerini vermektedir? Soytez Yapı, gayrimenkul projeleri geliştirilmesi ve imalatı safhalarında yaşanan tüm süreçlerde toprak sahipleri veya proje sahipleri adına danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu hizmetler şunlardır:


-Yatırımcılar için Türkiye genelinde istekler doğrultusunda arsa araştırmaları, seçilmiş veya alınması düşünülen arsa için durum değerlendirmesi hizmeti,


-Bir arsanın mevcut imar durumu, büyüklüğü, konumu, bölge şartlarına göre konsept proje geliştirilmesi,


-Toprak sahipleri adına müteahhit firmalarla görüşmelerinin yürütülmesi. Avan projelerin düşünülen konsepte göre aday müteahhit firmalara hazırlatılması, kontrolleri ve müteahhit firma seçimi,


-Taraflar arasında yapılacak kat karşılığı inşaat sözleşmesi taslağının hazırlanması ve isteklere göre şekillendirilmesi ve sözleşmenin tarafların haklarını koruyacak şekilde yapılması. Sözleşmenin hukuki zeminde eksiksiz yapılması için avukatlık firmaları ile paralel çalışmalar yürütülmesi,


-Tüm mimari, statik, elektrik, mekanik, peyzaj gibi ruhsat için gerekli projelerin Toprak Sahiplerinin haklarını koruyacak şekilde hazırlanması sürecinde danışmanlık yapılması,


-Proje için kapsamlı mahal listesi (teknik şartname) hazırlanması,


-Çok hisseli ortaklıklarda hem müteahhit firma hem de hissedarlar arasında adilce paylaşımın yapılması için danışmanlık ve ilgili Tapu Sicil Müdürlüğüne verilecek kat irtifak listelerinin hazırlanması,


-İnşaatın imalatı sürecinde Yapı Denetim Firmasından bağımsız olarak Toprak Sahipleri adına üretim süreçlerinin kontrolü, gerekli durumlarda malzeme seçimi ve denetlenmesi,


-İş bitiminde, projenin sözleşme şartlarına göre varsa eksiklerin tespiti ve bu konuda Toprak Sahiplerine danışmanlık hizmeti.Soytez Yapı iletişim bilgileri nelerdir?Adres: Göktürk, İstanbul Caddesi, Palms Residence A-17, Eyüp -İstanbul

Telefon: +90 (212) 322 0400

Faks: +90 (212) 322 0240

E-Posta: bilgi@soytez.com

Web Adresi: http://www.soytez.com/