Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Spring Giz Plaza - Maslak

Maslak’ta 1992'de inşaatına başlanmış, 1994 yılında kullanıma hazır duruma gelmiştir. Spring Giz Plaza'da, ana blok ve B bloklarında 59 bağımsız bölümü bulunur.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!


Dış cephesinde aluminyum giydirme ve güneş refleksiyonu yüksek ısı cam kullanılmıştır.


4 adet Kone asansörü, adresli yangın algılama sistemi, elektrik kesintisi durumunda otomatik olarak devreye giren yüksek kapasiteli Aksa jeneratörleri bulunur.


Binada 24 saat görev yapan güvenlik ve hizmet şirketi vardır.


Haziran 2011 tarihinden itibaren Maslak-Ayazağa metro istasyonu Spring Giz'e yaklaşık 300 metre uzaklıktadır.


Bina 5 yıldızlı Sheraton oteli ile içten ve dıştan bağlı olup, otelin her türlü hizmetinden faydalanma hizmeti sunmaktadır.


Web sitesi: http://www.springgizplaza.com/


GİZ PLAZALARIN SAHİBİ; kira milyarderi ve mimar Can Elgiz anlatıyor:


SORU: Neden plazalar tercih ediliyor?  

 

YANIT: 1990’ların başından itibaren apartman dairelerinde yerleşik olan yerli ve yabancı şirketlerin çoğu plazaları tercih etmeye başladı. Özellikle de temsil niteliği yüksek bir yerde olmak isteyen şirketler.  

 

Şehir içinde dolarla olan apartman kiraları Taksim, Cumhuriyet Caddesi, Harbiye, Maçka gibi yerler de öldü. Normali de öyle olmalı zaten. Aynı apartmanın içinde bir katta konut, bir katta büro olması yanlıştır. Bu da gerekli olan büro binalarının yokluğundan kaynaklanıyordu.  

Plazalar aslında 4’üncü jenerasyon sayılır.  

 

Türkiye’de 1’inci jenerasyon işyerleri önce Karaköy ve Eminönü’ndeki han odalarıydı. Sonra Taksim ve Elmadağ civarında apartman daireleri tercih edildi. Büyüyen şirketler buralara kaydı.  

 

Apartmanların aralarında daha sonra büro binaları yapıldı. Şişli, Mecideyeköy ve Ortaklar Caddesinde 5 ile 10 kat arasında binalar yapılmaya başlandı. Onlar da, iş hanı ile apartman dairesinin ortaya koyduğu ihtiyaçların 3’üncü nesliydi.  

 

Plazalar da, çok katlı, yüksek A grubu dediğimiz binalardır. 4’üncü jenerasyonu oluşturuyorlar. Kendinden öncekilerden çok daha üstün nitelikleri var. Bu nedenle plazalar, daha üstün nitelikli yer arayan şirketlerin hepsini kendine çekti. Önce şehir içi apartman dairelerinden, sonra Levent’teki villalardan plazalara bir akış oldu. Doğru yerleşim de aslında budur.  


Spring Giz Plaza - Maslak