Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Şua İnşaat

Nimetullah Kaya tarafından 1992 yılında kuruldu. Firma son olarak Halkalı’da Elite City projesini inşa etti. Projede yer alan dairler 2013 Mayıs ayı itibari ile 280 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.Şua İnşaat ne zaman kuruldu?


Şua İnşaat; 1992 yılında Nimetullah Kaya tarafından kuruldu. Firma bugüne kadar Elite Side, Elite Rezidans, Ataşehir Konakları, İmes İş Merkezi, Atakent Konutları, Altınoluk Aquapark ve Sporting İş Merkezi projelerini hayata geçirdi.Şua İnşaat


Nimetullah Kaya kimdir?


1962 yılında Ağrı'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ağrıda tamamladıktan sonra 1988 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat mühendisliği bölümünden mezun oldu. 


1988 yılından beri İstanbul da mühendislik ve müteahhitlik yapmakta olup, İstanbul da tamamlamış olduğu projelerden bazıları Ataşehir Konakları, Atakent Konutları, Elite Life Ataşehir,  Altınoluk  Aqua Park villalarını sayabiliriz. Şu anda devam etmekte olan Halkalı Atakent de Emlak GYO Hasılat Paylaşımı projesi olan Elite City   ve yeni başlayan Pendik Elite Side projesini sayabiliriz.


İnşaat sektörü projeleri yanında, Kaya grubun taş işleme tesisi, ahşap işleme tesisi bulunmakta olup, bu girişimlerle ince yapı konusunda da yapılan işlerin daha nitelikli ve grubun kendi kontrolünde olması hedeflenmiştir. 


Bunların yanı sıra Nimetullah Kaya,  özellikle, bulundukları bölge ve Ağrı’da eğitim desteği konusunda sivil toplum kuruluşlarıyla çalışmalar yapmaktadır. 


Özellikle, çevre, koruma, yeşili destekleme, konusunda hassas çalışmalar yapan grup, peyzaj çalışmalarında proje yaptıkları bölgelere de katkıda bulunmaktadırlar.


Son dönemlerde Kentsel Dönüşüm projeleri üzerinde arazi geliştirme çalışmaları devam etmektedir. Nimetullah Kaya evli ve 3 çocuk babası olup, orta düzeyde İngilizce bilmektedir.


Nimetullah Kaya hakkında detaylı bilgiler için tıklayınız


Şua Grup şirketleri hangileridir?


1.Boğaziçi Yapı

2.Elite Granite 

3.Elite Design

4.Elite WınŞua İnşaat

Elite CityŞua İnşaat projelerinin özellikleri nedir?


1.Elite Side: Pendik’te inşa edildi. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçeneklerine yer verildi. 7 bloktan meydan geldi. 25 bin metrekare alan üzerine konumlandırıldı. Birinci etabında 300, ikinci etabında 100 konut olmak üzere toplam 400 konut inşa edildi.


Projenin ortak kullanım alanları arasında açılır – kapanır yüzme havuzu, çocuk havuzu, fitness merkezi, sauna, buhar odası ve kafeteryalar yer aldı.


Kadıköy metrosuna ve Marmaray hattı duraklarına 300 ila 500 metre mesafede, Neomarin, Pendorya ve Viaport gibi büyük alışveriş merkezlerine yakın konumda inşa edildi. Marmara Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne 2 dakika mesafede yer alan projenin çevresinde de 5 yıldızlı 3 adet otel, kamu idari binaları, eğitim kurumları ve yat limanı yer aldı. 


Anahtar teslimlerin 2013 Eylül ayında yapılması planlandı. 2013 Nisan ayı güncellemelerine göre projede yer alan daireler 209 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Projede 24 aya 0 faizli ve 120 aya kadar uygun vade oranlarıyla satışlar devam ediyor.


İletişim bilgileri: 0216 390 91 92 www.eliteside.com.tr


2.Elite City: Halkalı’da konumlandırıldı. 590 adet daireye yer verilen projede daireler 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 olarak tasarlandı. Daire büyüklükleri de şöyle: 1 oda 1 salon daireler 73 metrekare ile 103 metrekare, 2 oda 1 salon daireler 115 metrekare ile 133 metrekare, 3 oda 1 salon daireler 134 metrekare ile 178 metrekare, 4 oda 1 salon daireler 334 metrekare.


Yüzde 85’i yeşil alana ayrılan projenin dikkat çeken özellikleri şöyle: açık ve kapalı yüzme havuzları, kreş, fitness center, oyun alanları, alışveriş birimleri.


2013 Mayıs ayı güncellemelerine göre; 1 oda 1 salon dairelerin fiyatları 280 bin TL, 2 oda 1 salon dairelerin fiyatları 401 bin TL, 3 oda 1 salon dairelerin fiyatları 557 bin TL,4 oda 1 salon dairelerin fiyatları 942 bin TL’den satışa sunuldu.


İletişim bilgileri: 0212 472 72 55 www.elitecity.com.tr


Şua İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Kaya, Elite City projesi hakkında neler söyledi?


Şua İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Kaya, Elite City projesi hakkında şu açıklamalarda bulundu:


Biz Şua İnşaat olarak her zaman yenilikleri yakından takip etmeye çalışıyoruz. İlk aklıma gelen ve tüketici açısından önemli olan yeşil alan ve sosyal donatı alanlarımızı tüm projelerimizde net olarak yüzde 85'in üzerinde tutuyoruz. Projelerimizde açık otopark ve site içinde geniş araç yollarına yer vermediğimizden bu yüzde, tüm alanların site sakinlerine ve çocuklarına ait olması demek. Özellikle estetik ve teknik anlamda çok büyük avantaj sağlayan porselen dış cephe sisteminin öncü firmalarındanız. Şu anda inşası devam eden iki projemizde de bu sistemi uyguluyoruz. Yine rehau pencere sisteminin dünyadaki en son teknolojiyle üretilen modelini Türkiye'de ilk defa biz Elite City'de uyguluyoruz. Bundan sonraki projelerde çalışmalarını yaptığımız yeniliklerle tüketicinin karşısına çıkmayı planlıyoruz. Ayrıca Elite City Çarşı'da ailenizin ihtiyaç duyacağı pek çok şeyi rahatlıkla bulabileceksiniz. Eczane, market, kuru temizleme, pastane ve daha birçok mağazada günlük ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabileceksiniz. Elite City'de çocuğunuz için elit bir kreş hizmeti de alabilirsiniz.


Şua İnşaat iletişim bilgileri nedir?


Adres: Şerifali Mah. Çetin Cad. Kızkalesi Sok. No:1 A BLOK 14. Kat Daire: 45 Ümraniye

Tel: 0216 499 34 02 Fax: 0216 499 34 10

Web Adres: www.suainsaat.com.tr