Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Sur Yapı'dan konutta indirim kampanyasına destek!

Sur Yapı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan konut kampanyasına destek verdiğini duyurdu.


Sur Yapı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan konut kampanyasına destek verdiğini duyurdu. “Türkiye İçin Kazanç Vakti” kampanyası bugün gerçekleşen basın toplantısıyla kamuoyuna açıklandı.


Elmas, “Türkiye ekonomisinin çarklarının dönmesi önemli. Gayrimenkul sektörünün çarklarının dönmesi önemli bu anlamda firmalarımızın yaptığı bir fedakarlıktır bu. Bankalar üzerinden yürüyen bir sübvansiyon değil. Firmalarımızın kendilerinden fedakarlık yaparak yürüttükleri büyük bir kampanya olmuş olacak. Peşinatı da çok düşük almış oluyoruz yüzde 10 gibi. Bütün değer üzerinden yüzde 10 gibi bir indirim yapmış oluyoruz. Burada temel maksat Türkiye’ye güven vermek. Biz bunu geçmişte de çok yaptık. Bunlarla konut sektörünün dinamizmini bütün Türkiye’ye yansıtmış oluyoruz” dedi.


Döviz ve altın bozmaya teşvik ediyoruz

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Hayata geçirilecek olan kampanya ile vatandaşların döviz ve altın bozdurmaya teşvik edildiğini ifade eden Elmas, “Biz firmalar ve dernekler olarak bütün bu süreci tersine çevirmek için bu adımı attık. Bu anlamda da farklı bir şey yaptık; ilk defa ödenen peşinatı döviz veya altın cinsinden bugünden sabitleyebiliriz diyoruz. Ama dövizini boz, altınını boz bugünden sabitleyelim bir yıl sonra eğer dövizde veya altında bir artış varsa o artış miktarını senin borcundan iskonto edelim diyoruz. Bu önemli bir şey düşmüşse de sabit kabul ediyoruz. O anlamda halkımızı bir miktar döviz ve altın bozmaya da teşvik etmiş oluyoruz” dedi.


Gayrimenkul sektörü sapa sağlam

Türkiye’nin yoluna devam ettiğini belirten KONUTDER ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “Biz beraberliğimizi bütünlüğümüzü muhafaza edebilirsek, korkmazsak, geleceğe dair endişe duymazsak ki biz işadamları duymuyoruz milletimizin de duymaması lazım. Çok da büyük riskler ve yükler altında olmamıza rağmen duymuyoruz. Geçmişte de duymadık; 15 Temmuz olduğu zaman bugünden çok daha kötü bir tablo vardı karşımızda ve biz 15 gün sonra kampanya yaptık. Hiç de bir şey olmamış gibi güzel satışlar yaptık. İşlerimiz yürüdü, konutlarımızı teslim ettik. Güvenen insanlar hiç mahcup olmadı biz de mahcup olmadık. Türkiye yoluna devam etti, edecek. Gayrimenkul sektörü de sapa sağlam yoluna devam edecek. İnsanlar konut almaya devam edecek. Biz yeter ki birbirimize güvenelim” ifadelerini kullandı.


Sur yapının tarihi kampanyaya bin konutluk bir portföyle katkı sağlayacağını söyleyen Elmas, “Sur yapı olarak bin konut gibi bir portföyle İstanbul, Bursa,  İzmir  gibi üç ayrı şehrimizde 15 projede biz de kampanyaya elimizden gelen bütün desteği veriyoruz. Her projemizde farklı detaylar olabilir ama hepsinde 0,98’i uyguluyoruz ve dükkanlarımızda, ofislerimizde, bitmiş ve bitmemiş konutlarımızda ya da bitmeye yakın konutlarımızda hepsinde uyguluyoruz. Çok büyük bir fırsat var. Elbette ki bütün stoklarımızda sınırlı değil. Hepsi belli projelerde ve adetlerde belirlendik çünkü tamamını böyle satma şansımız yok. Bu anlamda halkımızın bunu değerlendirmesini talep ediyoruz” açıklamasında bulundu.