Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Sur Yapı'dan Metrogarden AVM projesi geliyor!

Sur Yapı Ümraniye'de hayata geçireceği Metrogarden AVM projesi için kolları sıvadı. AVM'nin 2 yılda tamamlanması planlanıyor..


Sur Yapı tarafından Ümraniye İlçesi'ne bağlı Yukarı Dudullu Mahallesi'nde 7 bin 307,68 metrekare yüzölçümlü alan üzerinde Metrogarden AVM projesi yapılması planlanıyor. 


Daha önce Ümraniye'de Necip Fazıl Mahallesi'nde Metrogarden projesi içerisinde AVM inşa eden Sur Yapı şimdi de Yukarı Dudullu Mahallesi'nde yeni Metrogarden AVM yatırımına hazırlanıyor. Metrogarden AVM projesi diğer projeden bağımsız bir şekilde hayata geçiriliyor.


48 bin 500 metrekare toplam inşaat alanına sahip olacak ve 5 Bodrum + Zemin + 2 Normal kat olarak planlanan AVM projesi için 2017 Aralık'ta Bakanlık iznine başvurulmuştu. Metrogarden AVM projesi için Bakanlık izin süreci tamamlandı. 


Toplam 42 bin 777 TL yatırım değerine sahip projenin inşa çalışmalarının başladıktan sonra 2 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor. 


148 ticari üniteden meydana gelen AVM'nın kurulacağı alan Ümraniye Belediyesi adına kayıtlı olup, mevcutta otopark alanı olarak kullanılıyor. 


Metrogarden AVM projesi toplam ticari alan büyüklüğü 16 bin metrekare olarak, otopark alanı 24 bin 200 metrekare olarak, ortak alan ise 8 bin 300 metrekare olarak planlandı.


Proje alanı; kuzeyinde Alemdağ Caddesi, doğusunda İdealistkent Caddesi ve İdealistkent Konutları, güneyinde ve batısında konutlar bulunuyor. Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com