Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tabanlıoğlu Mimarlık

Tabanlıoğlu, 2012’de olduğu gibi bu yıl da WAF (Dünya Mimarlık Festivali) büyük ödülünün sahibi oldu. Tabanlıoğlu Mimarlık’ın tasarladığı Selçuk Ecza Genel Müdürlük Binası WAF 2013’te Ofis Projesi kategorisi büyük ödüle layık görüldü. SON DAKİKA: Tabanlıoğlu Mimarlık, bir ödül daha kazandı...Tabanlıoğlu Mimarlık
Murat Tabanlıoğlu ve Melkan Gürsel Tabanlıoğlu


SON DAKİKA GELİŞMESİ: (04 Aralık 2013) Tabanlıoğlu Mimarlık, Ortadoğu'nun en iyi mimarlık ofisi seçildi


Tabanlıoğlu Mimarlık
Big Project Middle East Awards / Ortadoğu Mimarlık Ödülleri sahiplerini buldu. Tabanlıoğlu Mimarlık, "En İyi Mimarlık Ofisi Ödülü"ne layık görüldü...En iyi mühendislik gruplarından, en iyi yöneticilere kadar birçok alanı içeren geniş bir perspektifte Ortadoğu'daki kentsel ve mimari gelişmeleri değerlendiren Big Project Middle East 2013 ödülleri sahiplerini buldu. Big Project Middle East Awards'teki tek mimarlık ödülü olarak mesleki değeri büyük olan "Yılın Mimarı" Ödülü, bu yıl Tabanlıoğlu Mimarlık'a verildi. Ortadoğu'da tasarım yapan mimarların ve bölgede son dönemde gerçekleşen binaların değerlendirildiği bu prestijli ödülde, bu yıl Türkiye'den sadece Tabanlıoğlu Mimarlık finalist olarak yer almıştı. Mimarlık, tasarım, inşaat ve yatırım dünyasından yaklaşık 400 seçkin davetlinin katılımıyla 25 Kasım gecesi Dubai Jumeirah Emirates Tower Otel'de gerçekleşen törende, ödülü Tabanlıoğlu Mimarlık adına Dubai Ofisi Direktörü Alper Alhan aldı.


Kavramsal ve fiziksel bağlamda Ortadoğu'nun mimari geleceğinde çağdaş bir düzeyi hedefleyen yarışma komitesi, "bölgede gerçekleştirilen geniş bir yelpazede ve farklı ölçeklerde başarılı projeleri ile mimarlık vizyonuna katkıları" nedeniyle Tabanlıoğlu Mimarlık'ı 'Yılın Mimarı' kategorisinde büyük ödüle layık buldu.

Tabanlıoğlu Mimarlık
Tabanlıoğlu Mimarlık’ın kurucuları kimlerdir?


Murat Tabanlıoğlu hakkındaki detaylı bilgiler için tıklayın!


Melkan Gürsel Tabanlıoğlu hakkındaki detaylı bilgiler için tıklayın!Tabanlıoğlu Mimarlık ne zaman kuruldu?


Tabanlıoğlu Mimarlık, Murat Tabanlıoğlu ve babası Dr. Hayati Tabanlıoğlu ile birlikte 1990 yılında kuruldu. Tabanlıoğlu Mimarlık en son hangi ödülü aldı?


Tabanlıoğlu Mimarlık

WAF 2013 (World Architecture Festival – Dünya Mimarlık Festivali) ÖdülüTürk mimarlığının uluslararası markası Tabanlıoğlu’na son ödül, dünya mimarlarını buluşturan WAF 2013’ten geldi. 2–4 Ekim 2013 tarihleri arasında Singapur’da bu yıl 6’ncısı düzenlenen WAF 2013 (World Architecture Festival – Dünya Mimarlık Festivali), yine dünya mimarlarını buluşturdu. 65 ülkeden 2 bini aşkın mimarın katıldığı festivalde, binlerce proje çeşitli kategorilerdeki ödüller için yarıştı. Tabanlıoğlu Mimarlık
Tabanlıoğlu Mimarlık, büyük ödülü hangi projeyle kazandı?Tabanlıoğlu Mimarlık
Selçuk Ecza Genel Müdürlük BinasıDünyanın en prestijli mimarlık etkinlikleri arasında yer alan WAF 2013’te, Tabanlıoğlu Mimarlık ‘Selçuk Ecza Genel Müdürlük Binası’ ile Ofis Projesi kategorisinde büyük ödüle layık görüldü. 


WAF 2013 jürisi; Selçuk Ecza Genel Müdürlük Binası’nı "daha sıcak, insani ve keyifli bir ofis atmosferi mefhumuna katkısı vurgusu, sosyalleşme ve yaratıcılık öngörüsü" değerlendirmesiyle, Ofis Projesi kategorisinde birincilik ödülüne layık buldu.Selçuk Ecza Genel Müdürlük Binası’nın özellikleri nelerdir?


Tabanlıoğlu MimarlıkTabanlıoğlu Mimarlık’ın ödül alan ‘Selçuk Ecza Genel Müdürlük Binası’, özgün ve yaratıcı tasarımı ile ön plana çıkıyor. “İşverenin kendini evinde gibi hissetmek istemesi” doğrultusunda tasarlanan ofis yapı; avlular, atriumlar, hatta bahçelerle birbirine bağlanan konut formunda yedi ayrı ünitenin entegrasyonu ile oluşan yapı bütünlüğüne sahip. 9.050 m² arazi üzerine kurulu olan proje, 22.900 m² inşaat alanına sahip. Tabanlıoğlu, daha önce hangi ödüllerin sahibi olmuştu?


Tabanlıoğlu Mimarlık, WAF 2012’de de Bodrum Uluslararası Havalimanı ile Ulaşım kategorisinde büyük ödülün sahibi olmuştu. Mimarlık dünyasının en prestijli ödüllerini adeta geleneksel bir şekilde toplayan Tabanlıoğlu, Cityscape Awards’ta da 10’ncu ödül için yarışıyor. Cityscape Awards’ta çeşitli kategorilerde daha önce 9 kez büyük ödül alan Tabanlıoğlu Mimarlık’ın ‘Bio İstanbul’ projesi, "Konut Projesi” dalında büyük ödül finalistleri arasında yer alıyor.    


Ulusal ve uluslararası arenada başarıları birçok kez tescillenen Tabanlıoğlu Mimarlık’ın bu ödül geleneği, 2013 yılında daha da yoğunlaşarak devam etti. Tabanlıoğlu’nun sadece 2013 yılında ödüllü projeleri şöyle sıralandı: 2013 MIPIM Architectural Review ‘Geleceğin Yapıları Ödülleri’nde Yenikapı Transfer Merkezi ve Arkeopark projesi ‘En İyi Büyük Ölçekli Kent Yapısı’ seçildi. 2013 Architizer A+ Awards’da Loft Bahçe projesi, halk oylamasında (Popular Choice Winner) birinci seçildi. Bodrum Uluslararası Havalimanı projesi, 2013 RIBA International Awards Ödülü'nü aldı. Selçuk Ecza Genel Müdürlük Binası’nın layık görüldüğü, WAF 2013 (Dünya Mimarlık Festivali) "Ofis Proje Kategorisi Ödülü" de Tabanlıoğlu Mimarlık’ın aldığı son ödüller arasında yer aldı.Tabanlıoğlu Mimarlık iletişim bilgileri nelerdir? 


Adres: Meşrutiyet Caddesi No: 67 Beyoğlu 34430 İstanbul Türkiye

Telefon: +90 212 2512111 

+90 212 2512331

+90 212 2512335

+90 212 2512343

Fax:+90 212 2512332

e-mail: job@tabanlioglu.com

info@tabanlioglu.com


Web Adresi: www.tabanlioglu.com
Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı