Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tahir Akyürek kimdir? – AK Parti Konya adayı 2014

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı. AK Parti, Tahir Akyürek’i 2014 yerel seçimlerinde de 3’üncü kez Konya’dan aday gösterdi.Tahir Akyürek kimdir? – AK Parti Konya adayı 2014

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı, AK Parti 2014 Adayı Tahir Akyürek...Başbakan Erdoğan, Tahir Akyürek’in adaylığını nasıl ilan etti?


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 26 Kasım 2013 tarihinde TBMM’de düzenlenen AK Parti Grup Toplantısı’nda açıkladığı belediye başkan adayları arasında Tahir Akyürek’i şöyle lanse etti;


“Konya’da belediye başkan adayımız, belediye başkanımız Tahir Akyürek. Akyürek, 1959 Konya Derebucak doğumlu.”Tahir Akyürek kimdir?


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek 1959 yılında Konya'nın Derebucak ilçesinde doğdu. Tahir Akyürek nereden mezun oldu, nerede çalıştı?


Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Bağ-Kur Konya İl Müdürlüğü'nde Avukat, Konya Ticaret Odası'nda Genel Sekreter olarak görev yaptı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticiliklerde bulundu. Daha sonra Serbest Avukat olarak çalıştı. Tahir Akyürek ne zaman Konya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi?


2004 yılından itibaren Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yapmakta olan Akyürek evli ve 3 çocuk babasıdır.Tahir Akyürek iletişim bilgileri neler?


Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı


Adres: Yenişehir Mahallesi Vatan Caddesi No : 2 Selçuklu / KONYA

Makam : +90 332 221 14 05