Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Talat Kılıç - Kılıçoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

Kuriş Kule, Hukukçular Towers, Vizyon Konutları, Emirgan Su Villaları, Kılıçoğlu Danış Towers ve Kılıçoğlu Danış İş Merkezi projelerini hayata geçiren Kılıçoğlu İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Talat Kılıç, Trakya Genç İş Adamları Derneği’nin de (TAGİD) 8 yıldır başkanlığını yürütmektedir.Talat Kılıç - Kılıçoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı
Kılıçoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Talat Kılıç


Talat Kılıç ne zaman, nerede doğdu?


Talat Kılıç, 1970 yılında Kırşehir’de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 


Talat Kılıç, iş hayatına ne zaman atıldı?


Talat Kılıç, lise eğitiminin ardından kardeşleri ile birlikte dede mesleği olan kuyumculuk sektöründe ticaret hayatına başladı. Talat Kılıç, inşaat sektörüne ne zaman girdi?  


Kılıç, 1995 yılında baba mesleği olan müteahhitlik işini de devam ettirerek aile şirketinde ticari hayatına devam etti. Şu ana kadar yurt içinde ve yurt dışında 3.000’in üzerinde konut ve 1000’in üzerinde ofis ve iş yeri tamamlayan, yurt içi ve yurt dışında inşaat, gayrimenkul, kuyumculuk, kağıt ve kimya sektörlerinde faaliyet gösteren Kılıçoğlu Group ve Senatör Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.Talat Kılıç hangi mesleki kuruluşta görev almaktadır?


Kılıçoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Kılıç, sivil toplum kuruluşu olarak, 350 seçkin sanayici ve iş adamının üye olduğu, kısa adı TAGİD olan Trakya Aktif Genç İş Adamları Derneği’nin de 8 yıldır Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdürmektedir.Talat Kılıç, Kılıçoğlu İnşaat’ın Kuriş Kule projesini nasıl değerlendiriyor?


Kılıçoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Talat Kılıç, bölgenin önce Kartal Adalet Sarayı, sonra Metro ulaşımı sonrası hızlı geliştiğini belirterek “Bizim projemiz tek başına kalitesiyle yüzde 80 prim yapmaya aday, ancak buna Kartal’ın da potansiyelinin ekleneceğinin bilincindeki yatırımcılar Kuriş Kule’deki ofislere haklı bir ilgi gösterdiler” dedi.Kılıçoğlu Group hakkında detaylı bilgiler için tıklayın!Talat Kılıç hangi haberlere konu oldu?


Herkes İstanbul'dan ev satın almak istiyor! (Sabah Gazetesi, 6 Ekim 2013)


Kılıçoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Talat Kılıç, "Herkes İstanbul'dan ev almak istiyor. Mısır, Suriye, Lübnanlılar'ın hayali İstanbul'da daire almak" diyor. Kılıçoğlu İnşaat, İstanbul'daki yatırımlarına hızla devam ediyor..

Bugüne kadar Çorlu'da 3 bin 500 adet konut ve ofis inşa eden Kılıçoğlu İnşaat, İstanbul'daki yatırımlarına hızla devam ediyor. Firma bugün İstanbul'un Anadolu yakasındaki Hukukçular Towers, Kuriş Kule ve Mermerler Plaza projelerinin ardından şimdi de Sarıyer'de konut projesi gerçekleştiriyor. 


İstanbul'un cazibesini sürdürdüğünü dile getiren Kılıçoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Talat Kılıç, "Herkes İstanbul'dan ev almak istiyor. Mısır, Suriye, Lübnanlılar'ın hayali İstanbul'da daire almak" diyor. 


En son projenizden sporcular bütün kat satın aldı. Bu nasıl oldu anlatır mısınız? 

Ünlü futbolcu Orhan Şam hem dükkân, hem de daire yatırımı yaptı. Bir kattaki bütün daireleri aldı. Serdar Kesimal, Bekir İrtegün yarım kat satın aldılar. Yabancı futbolcu Hilbert daha önce Kartal'dan da kat satın almıştı, buradan da aldı. Özer Hurmacı var. Basketbolcu Semih Erden var, yerini ayırttık. Katarlı çok müşterimiz var. Her projemizden alıyorlar. Bir katta 14 dairemiz var. 


Çalışan kesim artık ev almıyor ama çok fazla inşaat var deniyor. Siz ne düşünüyorsunuz? 

Amerika'nın ekonomisi diyor ki para icat olduğundan beri krizler olmuştur, ancak krizler hiçbir zaman ilelebet sürmemiştir. Bazen iniş bazen de çıkış olacak. Türkiye'nin önünde çok ciddi tepeler olduğuna ihtimal vermiyorum. Bugün devletin yarattığı ekonomik istikrar, bir de siyasi istikrar çok önemli. Konutta yeni trend: Bavulunu kap gel! (Posta Gazetesi, 21 Kasım 2013)


Panorama Life'te satışlar yüzde 50'yi buldu. Kılıçoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Talat Kılıç, projede uyguladıkları "Bavulunu Kap Gel" konseptiyle sektörde konut pazarlamasında yeni bir yol açtıklarını söyledi.

Kılıçoğlu Group'un Sarıyer'de inşasına başladığı Panorama Life projesi dayalı döşeli daire konseptine bir örnek. Şirket, kira getirisiyle yatırımı kısa sürede amorti ettiği için yatırımcıları, taşınmak için "bavulunu kap gel" diyen yaklaşımıyla çekiyor. Daire kiralarının bin 300 TL'den başlaması beklenen Panorama Life'te satışlar yüzde 50'yi buldu. Kılıçoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Talat Kılıç, projede uyguladıkları "Bavulunu Kap Gel" konseptiyle sektörde konut pazarlamasında yeni bir yol açtıklarını söyledi. Talat Kılıç ve Kılıçoğlu Group iletişim bilgileri nelerdir?


Kuyumculuk - İnşaat - Otomotiv - Petrol - Turizm - Gıda - Özel Eğitim ve Sağlık Hizmetleri Taahhüt - Yatırım Pazarlama San. Tic. Ltd. Şti.


Adres: Kılıçoğlu Danış Towers  Zemin Kat No:1  Çorlu / TEKİRDAĞ

Telefon: +90 282 654 50 54 / 3 HAT

Faks: +90 282 654 50 61

Web: www.kilicoglugroup.com 

www.kilicoglutowers.com

www.kilicogludelta.com

E- Mail: info@kilicoglugroup.com 

satis@kilicoglugroup.com 

insaat@kilicoglugroup.com

Vergi No: Çorlu 555 015 4994

Tic.Sicil No:  5640

Sermayesi: 4.400.000,00 TL