Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tamer Saka Sabancı Holding Çimento Grup Başkanlığı'na atandı!

Bünyesinde Akçansa, Çimsa ve Yünsa gibi şirketleri bulunduran, Sabancı Holding Çimento Grup Başkanlığına Dr. Tamer Saka atandı...


Dr. Tamer Saka, bünyesinde Akçansa, Çimsa ve Yünsa gibi şirketleri bulunduran, Sabancı Holding Çimento Grup Başkanlığına  atandı. Saka, 2 Nisan itibarıyla yeni görevine başlıyor.


Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Topluluğumuzda çeşitli üst düzey görevlerde bulunan, mevcut Çimento Grup Başkanımız Mehmet Hacıkamiloğlu görevinden ayrılma kararı almıştır. Kendisine bugüne kadar yürüttüğü başarılı çalışmalar için Topluluğumuz adına teşekkür ediyoruz. Çimento Grup Başkanlığı görevini 2 Nisan tarihi itibarıyla, Dr. Tamer Saka üstlenecektir. Dr. Tamer Saka’nın, değerli tecrübeleriyle Topluluğumuza katkı sağlamak üzere tekrar aramıza katılmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum” diye konuştu.


Tamer Saka kimdir?


Tamer Saka; lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladı. Sırası ile Arthur Andersen ve Ernst & Young şirketlerinde Risk Yönetim Danışmanlığı hizmetlerinden sorumlu Müdür ve Kıdemli Müdür görevlerini yürüten Tamer Saka, 2004'te Risk Yönetim Direktörü olarak Sabancı Holding bünyesine katıldı. 2010 - 2011 tarihleri arasında Willis Londra'da, içinde Türkiye'nin de bulunduğu yaklaşık 20 ülkenin iş geliştirme faaliyetlerinden sorumlu Yönetici Direktör olarak görev almıştır. Aralık 2011 itibariyle Kibar Holding Strateji ve İş Geliştirme Koordinatörlüğü görevini üstlenen Tamer Saka, Mayıs 2012 tarihi itibari ile Otomotiv ve Kurumsal Fonksiyonlar Grup Başkanı ve Kibar Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürdü. Tamer Saka, 2014 yılından beri de Kibar Holding CEO’luğu görevini yürütüyordu.