Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tapu randevu kuralları!

Tapu müdürlüklerinde yapılacak işlemleri için tapu dairesinden randevu alınması gerekiyor. İşte tapu randevu kuralları..


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Tapu müdürlüklerinde yapılacak işlemleri için tapu dairesinden randevu alınması gerekiyor. Bu randevu Alo 181 Tapu ve Kadastro hattını arayarak veya ( https://randevu.tkgm.gov.tr) adresinden online başvuru yaparak alınabiliyor.


Yapılan başvuru sonrasında size gönderilecek kısa mesaj (SMS) doğrultusunda işleminizi belirlenen gün ve saatte yapabilirsiniz.


Tapu randevu kuralları (Online Randevuda)

-Bu sayfadan itibaren adım adım yapacağınız işlemlerle randevu sistemimizi kullanarak belirli bir gün ve saat aralığında başvuru yapmak için randevu alabilirsiniz.


-Almış olduğunuz randevuları sorgulayabilir, güncelleyebilir ya da iptal edebilirsiniz.


-Randevular seçilecek uygun tarihte ve saat aralığında, kimlik numarası ve müdürlük kontenjanına göre alınabilir.


-Randevu, malik veya yetkili temsilcisi tarafından alınarak sadece bu kişilere ait Kimlik Numarası için kullanılabilecektir.


-Yetki alanı dışı işlemler kapsamında randevu, taşınmazın kayıtlı olduğu tapu müdürlüğünden farklı bir müdürlükte alınabilir.


-1 yıl içinde aynı Kimlik Numarası için alınan randevu 5 kere gerçekleşmez ise 1 yıl içinde yeni bir randevu verilememektedir.


-Gerçek veya tüzel kişiler aynı gün için tek bir randevu alabilir.Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com