Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tapu randevu kuralları!

Tapu müdürlüklerinde yapılacak işlemleri için tapu dairesinden randevu alınması gerekiyor. İşte tapu randevu kuralları..


Tapu müdürlüklerinde yapılacak işlemleri için tapu dairesinden randevu alınması gerekiyor. Bu randevu Alo 181 Tapu ve Kadastro hattını arayarak veya ( https://randevu.tkgm.gov.tr) adresinden online başvuru yaparak alınabiliyor.


Yapılan başvuru sonrasında size gönderilecek kısa mesaj (SMS) doğrultusunda işleminizi belirlenen gün ve saatte yapabilirsiniz.


Tapu randevu kuralları (Online Randevuda)

-Bu sayfadan itibaren adım adım yapacağınız işlemlerle randevu sistemimizi kullanarak belirli bir gün ve saat aralığında başvuru yapmak için randevu alabilirsiniz.


-Almış olduğunuz randevuları sorgulayabilir, güncelleyebilir ya da iptal edebilirsiniz.


-Randevular seçilecek uygun tarihte ve saat aralığında, kimlik numarası ve müdürlük kontenjanına göre alınabilir.


-Randevu, malik veya yetkili temsilcisi tarafından alınarak sadece bu kişilere ait Kimlik Numarası için kullanılabilecektir.


-Yetki alanı dışı işlemler kapsamında randevu, taşınmazın kayıtlı olduğu tapu müdürlüğünden farklı bir müdürlükte alınabilir.


-1 yıl içinde aynı Kimlik Numarası için alınan randevu 5 kere gerçekleşmez ise 1 yıl içinde yeni bir randevu verilememektedir.


-Gerçek veya tüzel kişiler aynı gün için tek bir randevu alabilir.Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com