Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tarkan Kulak

Kulak İnşaat Genel Müdürü’dür. 1967 Adana doğumludur. Adana kentsel dönüşüm projelerinden sonra İstanbul’da Valle Lacus projesini hayata geçirmiştir.Tarkan Kulak


Tarkan Kulak kimdir?


Tarkan Kulak; 1967 yılında Adana’da doğdu. Lise eğitimine kadar Adana’daydı. 1991 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 


Kulak daha sonra aile şirketi olan Kulak İnşaat’ta yönetici olarak çalışmaya başladı. Şirketin çeşitli kademelerinde görev aldıktan sonra, Kulak İnşaat A.Ş’de yönetim kurulu başkan vekilliği ve genel müdürlük yaptı.


Çukurova GİAD’ın da 2004-2006 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 2009-2010 yıllarında da Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu’nun da genel Başkan vekilliği görevinde bulundu. 


Tarkan Kulak, Kulak İnşaat genel müdürü, Kazakistan Cumhuriyeti’nin Adana Fahri Konsolosu, Adana Ticaret Odası Meclis Başkanı olarak görevlerine devam etmektedir.


Tarkan Kulak hangi gruplara üyedir?


Türkiye Müteahhitler Birliği, Adana Müteahhitler Birliği, İntes, Adana Sanayi Odası, Adana Atlıspor Kulübü, Adana Yelken İhtisas Kulübü.


Tarkan Kulak, İstanbul projeleri hakkında neler söyledi?


Kulak İnşaat Genel Müdürü Tarkan Kulak, İstanbul’da hayata geçirdikleri projeleri hakkında şu açıklamalarda bulundu:


İstanbul’u yakından tanıyoruz. Biz de belirli gelir seviyesindeki vatandaşlara konut yaparak hizmet vermek istedik. Yaklaşık 800 metrekare net alanlı tripleks villalar yapmaya karar verdik. Uluslararası sertifikalı projemizdeki her villanın 2 dönüm bahçesinin yanında bir de iç bahçesi olsun istedik. Son teknolojinin kullanıldığı ancak daha uygun fiyatlarda tasarladığımız projenin beğenileceğini umuyoruz.


Bu projemiz ise Basın Ekspres Yolu üzerinde gerçekleşecek. Karma proje olarak planlanan projede bulvar mağazaları, rezidans ve apart otel bulunacak. 2013 yılının son çeyreğinde satışa çıkacak olan proje 2 yıl içinde teslim edilecek.


Tarkan Kulak, Kulak İnşat hakkında neler söyledi?


Tarkan Kulak, “Kulak İnşaat’ın 9 bine yakın çalışanı olmuştur. Çok sayıda rezidans apartman, fabrika, alışveriş merkezi, hava alanı, yol, okul, spor merkezi, askeri tesis inşatları başarı ile tamamlayan, 1940'lardan bu yana ise 40.000'den fazla apartman inşaatı bitiren Kulak inşaatın bugün 3 bin civarında çalışanı var" dedi.


Tarkan Kulak, çalıştıkları bölgeler hakkında neler söyledi?


Kulak İnşaat Genel Müdür’ü Tarkan Kulak, çalıştıkları ve proje ürettikleri bölgeler hakkında şu yorumlarda bulundu:


Dünya'nın en riskli bölgelerinde iş yapıyoruz. Görece olarak riskli bölge olarak söyleyebilirim, Irak gibi Afganistan gibi ülkeler. Bugün yurt dışında ve yurt içinde olduğu gibi saygın, sözünden bahsedilen, görüşü alınabilir bir firma konumundadır firmamız. Faaliyet alanlarının bulunduğumuz ülkeler Irak, Afganistan, Komor Adaları, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Romanya, Libya bulunduğumuz ülkeler arasındadır.


Kulak İnşaat nasıl kuruldu?


Kulak İnşaat, 1943 yılından itibaren inşaat sektöründe yer alan Kulak ailesi tarafından kuruldu. İlk resmi projesi 1974 yılında Gazipaşa/Antalya Valilik Binası inşaatı oldu. Firma, rezidans apartman, fabrika, alışveriş merkezleri, hava alanları, yollar, okullar, spor merkezleri, askeri tesisler gibi birçok projeyi hayata geçirdi.


Adana’da kentsel dönüşüm projeleri ile adını duyuran firma, 1985 yılında Kulak İnşat adını aldı. Türkiye’de, Irak’ta, Suudi Arabistan’da ve daha birçok ülkede projeler üreten firma, ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001 belgelerini aldı.


Kulak İnşaat hakkında detaylı bilgiler için tıklayınızTarkan Kulak


Valle Lacus projesinin özellikleri nedir?


110 dönümlük alan üzerine inşa edildi. Toplam 44 villaya yer verildi. Villaların her biri için 2 bin metrekarelik bahçeler yapıldı. Projede yer alan villalar 1.5 milyon dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


Projenin dikkat çeken özellikleri: Jeneratör sistemi, açık ve kapalı havuzlar, fitness alanları, sauna ve buhar, odaları, teraslı restoran alanı, açık- kapalı spor alanları, çocuk oyun alanları.


Valle Lacus projesinde kimler görev aldı?


Yüksek Mimar Turgut TOYDEMİR – Piramit Mimarlık Şehircilik Mühendislik

İnşaat Yüksek Mühendisi İlkay ERGÜNEŞ – Büro Statik Mühendislik İnşaat San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Ertuğrul AĞAOĞLU - ENMAR Mühendislik Ltd.Şti.

Mak. Yük. Müh. S. Cevat TANRIÖVER – Tanrıöver Mühendislik

Yüksek Mimar Selçuk ÜNVER - Proser Proje İnşaat Taahhüt ve Tic. Ltd. Şti


Valle Lacus projesinin kat planları:


Tarkan Kulak


Tarkan Kulak


Tarkan Kulakİletişim bilgileri: 0 212 283 01 01 www.vallelacus.com.tr


Tarkan Kulak iletişim bilgileri nedir?


Adres: Levent Caddesi Alt Zeren Sk. No:33 Beşiktaş / İstanbul

Telefon: +90 (0212) 283 01 01 Faks: +90 (0212) 283 09 46

Web Adres: www.klk.com.tr