Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tashkent City Gardens Residence'ı Maven Danışmanlık pazarlayacak!

Özbekistan ve yakın çevresindeki en iddialı projelerden biri olan Tashkent City Gardens Residence'ı Maven Danışmanlık pazarlayacak..


Dream City Development öncülüğünde, sadece Özbekistan’da değil; tüm yakın coğrafya içindeki en iddialı projelerden biri olan “Tashkent City GARDENS RESIDENCE projesini, profesyonel satış ve pazarlama hizmeti veren Maven Danışmanlık şirketi pazarlayacak. 


Yüksek Mimar Uğur Özer Özgüven ve Maven Danışmanlık Genel Müdürü Deniz Bahçeci, dün gerçekleşen lansman toplantısında projeyi şu şekilde anlattı:


"Dream City Development öncülüğünde, sadece Özbekistan’da değil; tüm yakın coğrafya içindeki en iddialı projelerden biri olan “Tashkent City GARDENS RESIDENCE” ile huzurlarınızdayız. 


Projenin tasarım ekibi adına, bazı mimari ve teknik detayları sizlere aktarmak istiyorum. Her Projemizde olduğu gibi, gibi bu projemizde de çalışmamıza ulaşımdan topoğrafyaya, iklimsel koşullardan çevresel faktörlere kadar detaylı bir fizibilite yaparak “kentsel ölçek”ten başladık. 


Kendi içinde zaten önemli bir değer barındıran Tashkent City GARDENS RESIDENCE’ı, akın çevresini ve kentsel ihtiyaçlarını iyi etüd ederek projenin bölgedeki konut alıcısının olası tüm taleplerine cevap verecek nitelikte geliştirdik. Kapalı otoparkları, sosyal tesisleri, açık – kapalı spor alanları, yüzme havuzu, toplantı ve aktivite alanları projemizin ayrıcalıklarından sadece birkaçıdır. 


GARDENS RESİDENCE bu konforların yanında, 384 öğrenci kapasiteli kreşi, içindeki ve çevresindeki ticaret birimleri ile desteklenerek bir konut projesinden daha fazlasını vaad ederken; ağaçtan, yeşilden kopmadan, komşuluk ilişkilerini zedelemeden, ortak kullanım alanlarındaki peyzaj zenginliği ve su oyunlarıyla doğal bir ortamda ayrıcalıklı bir yaşam alanı sunacaktır. Şehrin tam merkezindeki konumu, Özbekistan’da ilk kez bu büyüklükte ve detayda inşa edilen satış ofisi ve örnek daireleri ile Özbekistan’ın yapısal gelişimi açısından önemli bir milat olacaktır. 


Detay olarak Gardens Residence ile ilgili bazı rakamlar vermek gerekirse; 89 bin 500 metrekare arsa alanında, 2 odalı, 3 odalı, 4 odalı ve penthouse daire seçenekleri ile 1139 daire ve 52 dükkan, toplamda 1.191 ünite tasarlandı. Çalışma alanının 49 bin 500 metrekaresi göletler, yeşil alanlar, yürüyüş yolları, spor parkurları ve çevre düzenlemesi olarak kullanıldı. Yine Özbekistan’da ilk kez; alanın 80 bin metrekarelik kısmında yaklaşık 1.500 araçlık kapalı otopark projelendirildi. 


Teşekkür kısmına geçmeden önce; iki ismi özellikle anmak istiyorum: birincisi Sayın Cumhurbaşkanımız Şevket Mirzayev; kendisinin vizyonu ve himayeleri olmasa Tashkent City gibi bir projeyi değil inşa etmek, hayal etmek bile mümkün olmazdı. İkincisi bizleri bir araya getiren; içten ve samimi haliyle projeye ve Özbekistan’a inandıran; her ziyaretimizde bizi evimizde gibi hissettiren; şahsının yanında kendisi gibi çok kıymetli, çok kaliteli bir ekibi olan Taşkent şehir hakimimiz Sn. Cihangir ArtıkHocayev. 


Kendisi bize sadece sanatımızı, mesleğimizi icra etmek için yeni bir alan açmadı; aynı zamanda binlerce kilometre ötede bir ağabey ve çevresinde onlarca dost kazandırdı. Bu iki isme ve ekibine huzurlarınızda tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Vaktinizi almamak adına tek tek isimlerini telaffuz edemeyeceğim ama, iç mekan tasarımlarından peyzaja, geoteknikten tüm mühendislik disiplinlerine, ulusal ve uluslararası danışmanlara, üniversitelerin akademik kurullarına kadar yaklaşık 300 kişilik ekiple, kapsamlı çalışmalar sonucunda beğeninize sunduğumuz projemiz için, bizlere bu fırsatı sunan işverenimize, uzak ve yakın yollardan zahmet edip gelerek bu mutlu günümüzü bizlerle paylaşan siz değerli misafirlerimize, şahsım ve tüm proje ekibi arkadaşlarım adına tekrar teşekkür ediyor, hepinize saygılarımı sunuyorum." Uğur Özer ÖZGÜVEN – Y.Mimar


Tashkent City Gardens Residence


"Ben Deniz Bahçeci, Türkiye’ de Gayrimenkul Sektöründe, profesyonel satış ve pazarlama hizmeti veren MAVEN DANIŞMANLIK şirketinin Genel Müdürüyüm.

 

MAVEN ekibi olarak,

‘’Gardens Residence’ı nasıl doğru anlatabiliriz, bugünden, yarınları nasıl hayal ettirebiliriz, başta Özbekistan’ ın sonra da tüm komşu coğrafyanın dikkatini nasıl çekebiliriz? ‘’ diyerek Dünya standartlarında bir iş başarabilmek için bugün burdayız. Maven olarak bugüne kadar 20.000 e yakın konutun ve yaklaşık 2.7 Milyon metrekare konut ve ticari alanın satışını, 18 adet projenin ise pazarlama danışmanlığını yaptık. Tüm tecrübelerimizi Gardens Residence projesine aktardık.


Gardens Residence’da nasıl başladığımıza bakacak olursak 32 gün önce başlayan reklam çalışmalarımızda 3.612 adet talep formu ve 7.810 adet telefon geldi.


Hatta Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan gibi komşu ülkelerden ve Dünya’nın farklı ülkelerinde yaşayan Özbeklerden gelen telefonlar beklentilerimizin gerçekten üstündeydi. Çünkü bu rakamların tamamı projeye dair hiçbir bilgi veya görsel kullanılmadan elde edilmiştir. Başarı asla tesadüf olmuyor bunu herkes bilir ve burada Gardens Residence ekibi olarak bunu bir kez daha ispatladık. Gerçekten çok çalıştık. Daha da çok çalışmalıyız.


EVET... Tarih: 17 Eylül 2018 Saatlerimiz 18:32 Şu andan itibaren tüm Özbekistan bu muhteşem projeyi konuşacak ve sizleri detayları anlatmak için Gardens Residence Satış Ofisi’ne davet ediyoruz.


İnanamayacağınız fiyatlar ve ödeme kolaylıkları hazırladık. Bu fırsatı kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz."


Tashkent City Gardens Residence


"Değerli katılımcılar,


Herkese hoş geldiniz demek isterim. Burada GARDENS RESIDENCE  Projesinin lansmanında sizlerle bulunuyor olmaktan son derece gurur duyuyorum.


Öncelikle sizlere kendimi tanıtayım. Tashkent City projesinde Akfa Group -Dream City Development tarafından gerçekleştirilen Lot-1 Projesi için, Tesis Yönetim Danışmanlığı Hizmeti vermek üzere, Se Club Tesis Yönetim A.Ş.’yi temsilen İş Geliştirme Direktörü Çağla Aras  olarak Türkiye’den katılım sağlamaktayım.


Söylediğim gibi Projeye Tesis Yönetim Danışmanlığı veren Se Club, Türkiye’nin en büyük inşaat şirketlerinden Aşçıoğlu Group’un iştiraki olarak 2008’den bu yana hizmet vermekte olan profesyonel bir tesis yönetim şirketidir.


Şirketimiz şu an 2500 bağımsız bölümde 15 projeye 250 çalışanla hizmet vermektedir. 


Tesis Yönetim Sektörünün tam olarak ne anlama geldiği ile ilgili kafanızda soru işaretleri olabilir. Anlatması zor olsa da faydaları ile artık dünyanın gündeminde olan bir hizmet. Tesis Yönetim Sektörü Türkiye’de son 20 yıldır olan, projelerde hem yaşayan insanların yaşam kalitelerini arttıracak hizmet seviyesini sağlamak, hem de inşaatların marka değerini korumak adına önemi her gün artan ve gelecek vadeden bir hizmettir.


Biraz daha detaylandıralım isterseniz. Bir konut satın aldınız ve bunun için bir bedel ödediniz. Artık dünyada yaşadığınız binaya ya da projeye sadece “ev” gözüyle bakma anlayışı değişti. Evinizde ihtiyacınız olan sorunlarla ilgili kendiniz çözüm aramaktansa bir telefonla ulaşabileceğiniz bir destek hizmetine ulaşmanız ya da yaşadığınız site içerisinde ailenizin, çocuklarınızın güvenle vakit geçirebileceği alanların olması, ortak alanlarda komşularınızla sosyalleşmeniz oldukça normal. 


Peki ya evinizi satın almak için ödediğiniz o bedel, yıllar içerisinde nasıl değer kazanacak? Burada çok avantajlısınız, çünkü Akfa çok önemli bir marka ve referans. Bu önemini desteklemek için sizlere vereceği tesis yönetim hizmeti ile de konutunuzun değerine değer katacak.


Akfa’da Tesis Yönetim Hizmetinin önemin farkında olarak, Özbekistan’da bugüne kadar örneği bulunmayan şekilde organize olacak ve kuracağı tesis yönetim firması ile ülkede öncü olacaktır. Akfa’nın sunacağı  Tesis Yönetim Hizmeti  inşaat sektörü ve gayrimenkul piyasasına hareketlilik ve değer getirecek ve projedeki yaşamın ayrıcalığı herkes tarafından görülecektir.


Lot-1 projesinde ilerleyen süreçlerde, yaşamınızı kolaylaştırmak ve memnuniyetinizi arttırmak adına, 7/24 güvenlik sistemi, temizlik hizmeti, resepsiyon hizmeti, özel isteklerinizi karşılamanıza yardımcı olacak Concierge hizmeti, daire içi temizlik, taşınma ve dekorasyon destek, teknik destek ve sosyal tesis hizmetleri gibi birçok hizmet profesyonel olarak tek elden sizlere sağlanacaktır.


Projenin aile dostu bir proje olması için mahremiyetinize önem verilecek aynı zamanda tüm sosyal imkanlara da proje içerisinde ulaşmanız sağlanacaktır. Proje tamamlandığında, büyük, donanımlı ve değerli bir çevrede yaşıyor olacaksınız.


Binanızdan sorumlu bir işletme müdürüne her türlü istediğiniz için anında ulaşabilecek, kolaylıkla taşınmanızı ve dekorasyonu tamamlayacak, güleryüzlü resepsiyon görevlileri tarafından karşılanacak, artık bir telefonla teknik desteği dairenize çağırabilecek, temiz, güvenli ve konforlu bir binada yaşayacaksınız. Böylelikle hem projedeki yaşamınız mutlu geçecek hem de yaptığınız yatırım yıllar içinde artı değer kazanacaktır.


Ülkede öncü olan bu projede yer almak benim adıma oldukça heyecan vericidir. Sizlerle burada olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Herkese hayırlı olması dileğiyle, Teşekkürler."