Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tayfur Çiçek kimdir?

Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek kimdir? Tayfur Çiçek, ne zamandan beri belediye başkanı olarak hizmet veriyor?


1952 yılında Tire’de doğan Tayfur ÇİÇEK, ilk, orta ve lise öğrenimini Tire’de tamamladı. Yüksek eğitimi için Buca Mimarlık-Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde eğitim aldı.Daha sonra,Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik-Astronomi bölümünü bitirerek, Lise Matematik Öğretmeni ünvanını aldı. Ayrıca Ege Üniversitesi Yabancı Diller Bölümünde Fransızca eğitimini aldı.


Afyon’da başlayıp, Tire’de devam eden Matematik Öğretmenliği görevi 11 yıl sürdü. Kendi isteği ile devlet görevinden ayrılarak, Tire’nin ilk özel dershanesini kurdu. 13 yıl boyunca özel eğitim işletmeciliği yaptı. Bu zaman zarfında, 6 yıl boyunca Ege Üniversitesi Tire Kutsan MYO’nda Öğretim görevlisi olarak hizmet verdi.


1999-2004 döneminde Anavatan Partisi'nden aday olarak seçimi kazanan Tire Belediye Başkanı Tayfur ÇİÇEK, 2009 da yapılan yerel seçimlerde Demokrat Parti’den aday olarak Tire halkının teveccühü ile tekrar Tire Belediye Başkanı olmuştur. 10 Senelik belediye başkanlığında ilçeye pek çok yatırımlar kazandıran Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek 2014 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı olarak,seçimden yine galip çıkmış ve Tirelilerin oylarıyla görevinde 3. dönemine başlamıştır.


Tire Fakirler ve Güçsüzler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Tire Müze Derneği, Tire Gücü Spor Kulübü Kurucu Başkanlığı, Tire Spor Başkanlığı, Bahçekahveliler Derneği ile Tire Yüksek Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği gibi birçok sivil toplum örgütünün kuruculuğunu ve yöneticiliğini yapan Çiçek evli ve bir çocuk babasıdır.