Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tebernüş Kireçci

‘Türkiye’nin ilk emlak uzmanı’ unvanına sahip gazeteci, yazar ve yayıncıdır. Türkiye’nin bir numaralı emlak sitesi emlakkulisi.com'un kurucusudur. Okurlarının konut sektörüne dair sorularını tebernuskirecci.com.tr'de yanıtlamaktadır.Tebernüş Kireçci

Tebernüş KİREÇCİTebernüş Kireçci kimdir?


Tebernüş Kireçci, 1974 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. Kahramanmaraş Albayrak İlkokulu ve Kahramanmaraş Anadolu Lisesi’ni okuduktan sonra Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü 3.sınıftayken terk etti. Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümüne geçiş Yapan Tebernüş Kireçci, 2000 yılında mezun oldu.


Gazeteciliğe 1996 yılında Yeni Yüzyıl’da stajyer muhabir olarak başladı. Radikal, Dünya, Sabah, Vatan, Posta ve Milliyet’te görev alan Tebernüş Kireçci, Nokta ve Tek Borsa dergilerinde emlak sayfalarını hazırladı.

Kanal D’de Mehmet Ali Birand ile birlikte Türkiye’de ilk defa konut sektörünü ana haber bültenine taşıyan Tebernüş Kireçci daha sonra Habertürk TV’de günlük emlak haber programı hazırladı. 


Emlak sektörüne ise ilk olarak 1999 yılında başladı. Sabah Gazetesi’nde görevde iken Boğaziçi ve yalılar konusunu araştırarak emlak sektörüne giriş yapan Tebernüş Kireçci, 2004 yılından itibaren emlak sektöründe çalışmalarına hızla devam etti.


Tebernüş Kireçci, Türkiye’nin ilk emlak editörü olarak sektöre giriş yaparak; ilk emlak sayfası, ilk emlak haber sitesi,  ilk emlak bloggerlığı, ilk günlük emlak televizyon programı ve ilk emlak yatırım kitaplarına imza attı.


Tebernüş Kireçci’ye ait internet siteleri:


www.emlakkulisi.com

www.emlakkulisi.tv

www.havadanemlak.com

www.havadanemlakvideo.com

www.tebernuskirecci.com.tr

www.projedenbul.com

www.projebak.com

www.emlaktanevar.com

www.sonprojeler.com

www.projeincele.com

www.emlakhaberci.com

www.konuttimes.com

www.emlakansiklopedisi.com

www.konutfirsatlari.com

www.konutprofesyonelleri.com

www.arsavitrini.com


Tebernüş Kireçci imzalı kitaplar:


Emlakta Mantık (TK Yayınevi, 2012)

Gayrimenkulden Nasıl Para Kazanılır (Neden Kitap, 2006)

Emlak Yatırım Rehberi (Neden Kitap, 2005)

Ah Şu Yurdum İnsanı (Neden Kitap, 2005)