Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Teknopark İstanbul'un 2. etabı tamam!

Haldız İnşaat'tan yapılan açıklamaya göre, Teknopark İstanbul'un 2. etabı tamamlandı. Teknopark İstanbul'un 2. etabı, Haldız İnşaat tarafından teslim edildi.


Haldız İnşaat'tan yapılan açıklamaya göre, Teknopark İstanbul'un 2. etabı tamamlandı. Teknopark İstanbul'un 2. etabı, Haldız İnşaat tarafından teslim edildi.


Teknopark İstanbul'un 2. etabı, Kuluçka binası, Ar-Ge ve yönetim binaları, sosyal tesis, teknik merkez, tesis yönetim binası ve ikmal inşaatı olmak üzere yaklaşık 84 bin metrekarelik inşaat alanına sahip.


Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre,  yerli ve yabancı girişimcilerin Türkiye'nin teknoloji geliştirme kapasitesine katkıda bulunabilmesi amacı ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) ana ortaklığında kurulan teknoloji geliştirme bölgesi olan Teknopark İstanbul'un Türkiye'nin kendi markalarını oluşturacak bir teknoloji üssü olması hedefleniyor. 


2. etabın yüzde 95'inde tahsis tamam

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Haldız İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Haldız, "Teknopark İstanbul'un 2. etabını tamamlayarak Türkiye'nin ekonomisine ve teknolojik yatırımlarına yön veren önemli projelerin yüklenicisi olmaktan dolayı son derece gururluyuz. Haldız İnşaat geçmişte olduğu gibi gelecekte de başarılı projelere imza atmaya devam edecek." dedi.

 

Haldız, yılın son çeyreğinde faaliyete geçen 2. etap yapılarda tahsisler ve protokollerin 2017 Ocak'ta başladığını anımsatarak, "Hem mevcut firmaların büyüme talepleri hem de daha önce kabul alıp yer bekleyen firmaların talepleri nedeniyle ofislerin yüzde 95'i tahsis edildi. Toplamda 84 bin metrekareden oluşan 2.etap yapılarda, insan odaklı nitelikli ofis alanları ve sosyal tesisler yer almaktadır. Tahsisler İş Geliştirme Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir." dedi.