Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tektaş Kentsel Dönüşüm – İstanbul / İzmir

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan kentsel dönüşüm lisansı alarak çalışan firma. Tektaş Kentsel Dönüşüm, İstanbul ve İzmir’de birer ofisle faaliyet göstermektedir.Tektaş Kentsel Dönüşüm – İstanbul / İzmir
Tektaş Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi Hakan Çatalkaya...Tektaş Kentsel Dönüşüm, hangi hizmetleri veriyor?


Tektaş Kentsel Dönüşüm; yurtiçi ve yurtdışında kamu -  özel sektöre ait Toplu Konut, İş Merkezleri, Büyükelçilik, Kongre Merkezi, Yüksek Yapılar, Kültür Merkezleri, Spor Tesisleri, Endüstri Yapıları, Hastane, Otel, Üniversite Kampüsü, Eğitim Yapıları için projelendirme ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Tektaş Kentsel Dönüşüm; uzman ekip ve üniversitelerdeki danışmanları ile çalışmalarını sürdürmektedir.
 
Tektaş Kentsel Dönüşüm, kentsel dönüşüm alanında lisanslı bir firma mıdır?


Firma, 6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Kanunu kapsamında T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Türkiye genelinde riskli yapıların tespiti için lisans almıştır.Tektaş Mühendislik, kentsel dönüşümde hangi hizmetleri veriyor? 


Tektaş Mühendislik; uzman ve deneyimli kadrosu ile kentsel dönüşüm kapsamında özel, kamu kurum ve kuruluşlarına ait tüm apartman, toplu konut, iş merkezleri, kültür merkezleri, spor tesisleri, endüstri yapıları, hastane, otel, üniversite, eğitim yapıları, sanayi siteleri, fabrika binaları için (ilgili yönetmeliklere uygun ve Bakanlığın istediği formatta) teknik incelemelerin yapılması ve deprem risk raporunun hazırlanması hizmetlerini vermektedir.

Firmanın hizmetleri şöyle; Deprem Risk Raporu, 12 Adımda Kentsel Dönüşüm, Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı, Kentsel Dönüşüm Uzmanı ve Deprem Dayanıklılık Raporu.


Tektaş Kentsel Dönüşüm kimler tarafından yönetiliyor?


Firma,12 Adımda Kentsel Dönüşüm Kapsamında çözüm ortakları ile hizmet veriyor. Tektaş Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi Hakan Çatalkaya; ulusal ve uluslararası proje tasarım ödülleri almış; üniversitelerde danışman öğretim üyesi olarak ders vermiş;  halen Kentsel Dönüşüm Uzmanı olarak seminer, paneller, programlara katılmakta ve büyük ölçekli projelere, yatırım şirketlerine, belediyelere, kamu kurumlarına danışmanlık hizmetleri vermektedir.


Kentsel Dönüşüm Uzmanı Hakan Çatalkaya;  katıldığı tüm konferans, panel ve programlarda “ Kentsel Dönüşüm Kanunu ile hak ettiğimiz yaşanılabilir şehirlere kavuşmak için elimize iyi bir fırsat geçtiğini; Hükümet, Devlet,  Bakanlık, Belediye, Yatırımcı, İnşaat Şirketleri ve Vatandaşların yani tüm millet olarak  bir araya gelerek özlemini duyduğumuz yaşam alanlarına kavuşmak için beraber çalışmamız gerektiğinin”  önemini vurgulamaktadır.

 


Tektaş Kentsel Dönüşüm, hangi illerde hizmet veriyor?


Firma şu il ve bölgelerdeki kentsel dönüşüm projelerinde hizmet vermektedir; İstanbul, Fikirtepe, İzmir, Ankara, Bursa ve Eskişehir. Tektaş Kentsel Dönüşüm iletişim bilgileri nelerdir?


Tektaş Kentsel Dönüşüm İstanbul Ofisi


Marmara Bölge Müdürlüğü

Adres: Dikilitaş Mah. Emirhan Cad. Yeni Gelin Sok. No:6/13 34349 Beşiktaş, İstanbul (Kuzey Kıbrıs Türk Cumh. Konsolosluk Binası)

Telefon : 444 9 835 (TEK)

Faks: +90 212 327 54 08

e-mail: info@tektaskentseldonusum.comTektaş Kentsel Dönüşüm İzmir Ofisi


Ege Bölge Müdürlüğü 

Adres: Mansuroğlu Mah. 288/1 Sok. No:8/7 Bakırcıoğlu Apt. 35580 Bayraklı, İzmir

Telefon : 444 9 835 (TEK)

 Faks: +90 232 486 14 84

e-mail: info@tektaskentseldonusum.com

Web: www.tektaskentseldonusum.com