Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Temel Bulut

Bulut İnşaat kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Temel Bulut, 1958 Trabzon doğumludur. Evviva adını verdiği konseptle Beylikdüzü-Esenyurt bölgesi başta olmak üzere Kıbrıs’ta da konut projeleri üretmiştir.


Temel Bulut

Temel BulutTemel Bulut kimdir?


1958 Trabzon doğumlu olan Temel Bulut, ilk ve ortaokulu İstanbul Bahçelievler’de okudu. Altı çocuklu bir ailenin ortanca çocuğudur. 1976 yılından 1987 yılına kadar elektrik teknikerliği yapan Bulut, 1987 yılından 2002 yılına kadar da toplam 84 adet bina üretti.


Temel Bulut’un hayallerinden biri üniversite kurmaktı ve bu yüzden özel bir konservatuar açarak, 2002-2006 yılları arasında müzisyen, şarkıcı, tiyatrocu, dansçı ve balerin yetiştirdi.


1987 yılında Bulut İnşaatı kurarak kurumsallaşmaya başlayan Temel Bulut, Evviva adı verdiği konsept ile birçok konut projesinin altına imza attı.


Bulut İnşaat projeleri nelerdir?


1.Evviva Yaşam Merkezi


2.Evviva Gümüş City


3.Evviva Tower


4.Evviva Home


5.Evviva Quen


6.Evviva Gold


7.Evviva Nirvana


8.Evviva Residence


Bulut İnşaat projelerinin özellikleri nedir?

Temel Bulut


1.Evviva Yaşam Merkezi: 758 adet daireden meydana geldi. Esenyurt’ta inşa edildi. 26 bin metrekare alan üzerine konumlandırılan Evviva Yaşam Merkezi özellikleri arasında; 24 saat koruma,  kapalı yüzme havuzu, spor merkezi, sauna ve şok havuzu, oyun salonu, kafeterya ve fitness center ve toplantı salonu yer aldı.Temel Bulut


2.Evviva Gümüş City: 4 blok şeklinde tasarlanan projede yer alan 1+1’ler 42 metrekare, 2+1’ler 85 metrekare, 3+1’ler ise 110 metrekare 3+1 büyüklüklerde inşa edildi. Projenin dikkat çeken özellikleri arasında da Yürüyüş- bisiklet- koşu parkurları, fitness center, kreş, otopark, 24 saat güvenlik hizmetleri, açık-kapalı yüzme havuzu, voleybol sahası, sauna ve tenis kortu dikkat çekti.


Temel Bulut3.Evviva Tower: Beylikdüzü’nde yer alan projede toplam 848 adet daire yer aldı. Projede bulunan 1+1’ler 65 metrekare, 2+1’ler 110 metrekare ve 3+1’lerde 140 metrekare büyüklükte inşa edildi. Evviva Tower'da yürüme parkuru, tenis kortu, koşu parkuru, voleybol sahası, açık ve kapalı yüzme havuzu gibi imkanlar mevcut.Temel Bulut4.Evviva İnci: TEM ve E5’e 2 dakika mesafede konumlandırılan proje, 11 katlı tek blok şeklinde tasarlandı. Projede bulunan daireler ise 1+1 ve 2+1 şeklinde konumlandırıldı. Spor alanları,  yürüyüş yolları, 24 saat güvenlik hizmeti, bay ve bayan sauna, otopark,  çocuk oyun alanları, sosyal faaliyet alanları ve bina resepsiyonu ile dikkat çeken Evviva İnci’ye toplam 77 adet daire yapıldı.


Temel Bulut5.Evviva Green City: 48 adet dubleks, 4 adet çatı katı ile 52 adet konuttan meydana gelen proje, 6 bin 650 metrekare alan üzerine konumlandırıldı. Projede yer alan daireler ise 124 metrekare 3+1 penthouse, 72 metrekare 2+1 dubleksler, 87 metrekare 2+1 dubleksler, 91 metrekare 2+1 dubleksler, 96 metrekare 2+1 dubleksler, 114 metrekare 3+1 dubleksler, 124 metrekare 3+1 dubleksler şeklinde inşa edildi.


Temel Bulut hakkında çıkan bazı haber başlıkları:


11 Mart 2013 / Kıbrıs Time


Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı olan Temel Bulut, Kıbrıs projelerini durdurma kararı aldı. Gerekçesini ise ilanla bildiren Bulut, şu açıklamalarda bulundu:


Bulut İnşaat Kıbrıs'taki inşaatlarını Kıbrıslı müteahhitlerle söz verildiği gibi 2013 sonunda bitirip teslim edecektir. Bu inşaatları zamanında bitirebilmek için bu müteahhitleri ve tüm işlerini İstanbul'dan yönetecektir.


KKTC vatandaşlarımızı daha fazal beklenti ve sıkıntıya sokmamak için Bulut İnşaat bu kararı almak zorunda kaldı. Bulut İnşaat sahibi Temel Bulut'a kimliği bu güne kadar verilmediğinden KKTC'de iş yapma imkanı olmamıştır.


Bulut İnşaat ve Temel Bulut, bu 14 aylık süreçte maddi ve manevi çok zarar görmüştür. KKTC'deki müşterilerimiz de bizimle birlikte maddi ve manevi zarar gördü ve daha fazla zarar görmemeleri için bu kararı almak zorunda kaldık. Tüm müşterilerimizden çok çok özür diliyorum.


KKTC şubemizi kapattığımız için müşterilerimizin her türlü dilek, istek ve şikayetlerini İstanbul merkez adresimize bildirmelerini rica ediyorum. Her türlü hizmet İstanbul'dan verilecektir. Tam yetkili İstanbul'dur.