Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tempoint Projesi görücüye çıktı! Yüzde 5 peşinat fırsatı!

Sultangazi’de inşa edilen Tempoint projesi lansmanı yapıldı. 2019'da tamamlanması planlanan projede yüzde 5 peşinatla ev sahibi olunabiliyor..


Sultangazi’de inşa edilen Tempoint projesinin lansmanı gerçekleşti. Gül Proje Yönetim Kurulu Üyesi Sönmez Aydın, "Uzun yıllardır birçok inşaat firması tarafından tamamlanmaya çalışılan Tempoint Projesinde inşaata başladık. Projeyi 2019 yılının ikinci yarısında tamamlamayı hedefliyoruz." dedi. 


Aydın, Gül Proje ve Nata Holding ortaklığıyla Sultangazi’de inşa edilen Tempoint Projesinin tanıtım toplantısında projeye ilişkin bilgiler verdi.


Sultangazi’de yıllardır çivi çakılmadan bekleyen AVM’nin hikayesinin 2007 yılına uzandığını anımsatan Aydın, o dönemde Milli Emlak’tan 55 milyon liraya arsayı satın alan Hollandalı Multi Turkmall ortaklığının, burada 'Forum TEM' adında bir alışveriş merkezi inşa etmeyi planladığını hatırlattı.


Ortaklığın yaşam alanını 2011 yılında hizmete açmayı planladığını ancak inşa sürecinin ortaklığın planlandığı gibi gitmediğini aktaran Sönmez, şöyle konuştu:


"Multi ile Turkmall’un ortaklığı 2009 yılında bozulunca inşaat da durdu. Bir yıl sonra binanın bulunduğu yaklaşık 75 dönümlük arsayı Atrium European Real Estate satın aldı. Bu şirket de yarım kalan projeye herhangi bir işlemde bulunmadı. Ankara’da gerçekleştirdiği projelerle tanınan Nata Holding, Forum TEM AVM’nin arsasını 47 milyon avroya satın aldı. Söz konusu arazide hasılat paylaşımı modeliyle karma bir proje gerçekleştirmeyi hedefleyen Nata Holding, Ocak 2015’te Gül Proje ile anlaştı.


Uzun yıllardır birçok inşaat firması tarafından tamamlanmaya çalışılan Tempoint projesinde inşaata başladık. 2019 yılının ikinci yarısında tamamlamayı hedefliyoruz."


- "Ön satışa çıkan proje büyük ilgi gördü"

Aydın, toplam 885 milyon lira yatırımla 468 konut, 444 rezidans ve 270 mağazadan oluşan proje tamamlandığında 1,2 milyar liralık gelir elde etmeyi hedeflediklerini söyledi.


Projede metrekare fiyatlarının 4 bin 100 liradan başladığını ifade eden Aydın, " Projede yüzde 5 peşinat ve 36 ay sıfır faiz imkanı bulunuyor." dedi.


Tempoint’in de teslimat döneminde yüzde 100 prim yapmasını beklediklerini kaydeden Aydın, "Geçtiğimiz mart ayı ön satışa çıkan proje büyük ilgi gördü. Yaklaşık 2 ay içinde projenin yüzde 20’si satıldı.  Ayrıca projede yüzde 5 peşinat ile ev sahibi olmak mümkün. 36 ay sıfır faiz fırsatı sunulan Tempoint’te, vade seçenekleri isteğe göre 120 aya kadar yükseltilebiliyor. KDV’nin yüzde 1 olduğu projede, nakit ödemeler ve banka kredili ödemelerde yüzde 20 indirim yapılabiliyor." diye konuştu.


Sultangazi bölgesinin hızla geliştiğine dikkati çeken Aydın, "Sultangazi bulunduğu bölge nedeniyle İstanbul’un adeta kalbinde yer alıyor. Yatırımcılar ve ev sahipleri için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyoruz. Diğer yandan projeyle o bölgede yaşayan komşularımız için hatırı sayılır seviyede istihdam sağlayacağız." ifadelerini kullandı.


- "Kiralamaları JLL Türkiye yapıyor"

Aydın, "Lokasyon olarak İstanbul’un kalbinde yer alan Tempoint, hem yatırımcılar hem de ev sahibi olmak isteyenler için büyük avantajlar sunuyor. Projemizde tanıtıma özel metrekare fiyatını 4 bin 100 liradan satışa çıkardık. Projenin tamamlanması ile birlikte bugüne kadar hayata geçirdiğimiz tüm projelerimizde olduğu gibi, konut ve ticari alanların minimum yüzde 50 prim yapmasını planlıyoruz." diye konuştu. 


Merkezi lokasyonu ile öne çıkan Tempoint’in ferah bir yaşam alanı sunduğunu anlatan Aydın, projenin aile konseptine uygun inşa edildiğini kaydetti.


Yüzde 60’ı yeşil alandan oluşan Tempoint’te, peyzajın makilerden değil, gelişkin bitki formlarından oluştuğunu ifade eden Aydın, "Proje sosyal donatı alanları arasında yüzme havuzu, fitness, spor sahası, sauna, hamam, kafeterya ve restoran bulunuyor." bilgilerini verdi.


Tempoint’in içinde yer alan AVM’de 270 mağaza bulunduğunu aktaran Aydın, JLL Türkiye tarafından kiralamalara başlanılan AVM'nin zincir markalardan ilgi gördüğünü söyledi.


- "Sektörün önü açıldı"

Gül Proje Yönetim Kurulu Üyesi Ali Gül ise referandumun ardından gayrimenkul sektöründe yaşanan hareketliliğe de dikkati çekerek, "Hükümetin gayrimenkul sektörüne verdiği destekler, hem yatırımcılar hem de sektör temsilcileri tarafından memnuniyetle karşılandı. 16 Nisan öncesi askıya alınan yatırımlar bir bir hayata geçiyor. Sektörün önü açıldı." ifadelerini kullandı.


- Alibeyköy tramvay hattı güzergahının üzerinde

Diğer yandan toplantıda verilen bilgilere göre, projede 1+0 daireler 55 ila 60 metrekare, 1+1'ler 71 metrekare, 2+1'ler 115 metrekare, 3+1'ler 169 metrekare, 4+1'ler 190 ila 202 metrekare büyüklükte tasarlanacak.


75 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen Tempoint 468 konut, 444 rezidans ve 270 mağazadan oluşuyor. Ocak ayında başlayan Tempoint Projesi, 2019 yılının ikinci yarısında teslim edilecek.


TEM otoyolu Gaziosmanpaşa - Alibeyköy çıkışında inşa edilen proje, Maslak’a 5 dakika, Atatürk Havalimanına ise 15 dakika uzaklıkta. TEM’in yanı başında yer alan projeden İstanbul’un her iki yakasına da kolay ulaşım mümkün.


Önümüzdeki günlerde aktif hale gelecek bölge metrosuna 150 metre mesafede bulunan Tempoint, yapılması planlanan Alibeyköy tramvay hattı güzergahının tam üzerinde yer alıyor.


http://www.tempoint.com.tr/


AA

Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı