Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Terazidere - Bayrampaşa - İstanbul

Sanayileşmenin temellerinin atıldığı Bayrampaşa ilçesinin bir mahallesidir. Esenler Otogarı’na komşudur. Bölgede yer alan daireler 150 bin TL ile 250 bin TL arasında satılmaktadır.


Terazidere - Bayrampaşa - İstanbul


Terazidere nerede?


Terazidere Mahallesi; Bayrampaşa'ya bağlı bir mahalledir. Genellikle Arnavut göçmenleri yaşamaktadır. Mahalleyi komşu mahalleden (Esenler - Namık Kemal Mahallesi) ayıran bir dere (Ayvalı dere) geçmekteydi. 1990'lı yıllarda yapılan metro inşası sonrası dere de üstüne yol yapılarak ortadan kaldırılmıştır.


Sanayileşmenin temellerinin atılmasına ev sahipliği yapmış bir mahalledir. Geçmişte tek gözlü ofislerin bulunduğu, ufak üretimler yapan, fabrikadan ziyade atölye olarak adlandırılabilecek birçok firma burada yer almıştır. 


Terazidere’de hangi okullar yer almaktadır?


Bayrampaşa Terazidere Mahallesi’nde yer alan eğitim kurumları şunlardır: Prof. İbrahim ve Feti Pirlepeli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ve Uluğbey İlköğretim Okulu.


Terazidere’de hangi sağlık kurumları bulunmaktadır?


Terazidere Sağlık Ocağı, Bayrampaşa Hançer Hastanesi, Bayrampaşa Özel Seçkin Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği.


Terazidere’de bulunan satılık ve kiralık konut fiyatları kaç TL?


Bayramapaşa Terazidere’de 150 bin TL ile 250 bin TL arasında değişen konutlara rastlamak mümkündür. Bölgede yer alan kiralık daireler de maksimum 1.500 TL’dir.


Terazidere’de spor alanları nerelerdir?


Bayrampaşa Belediyesi tarafından Terazidere’de yaptırılan Sporevi ve Bayrampaşa Spor Tesisinin özellikleri şöyledir:


Sporevi: 4.500 metrekare alan üzerine kuruludur. Üyelik ve günlük kullanım ile bu tesiste yer alan spor aktivitelerinden Bayrampaşalılar faydalanabilir. Proje kapsamında sunulan hizmetler; fitness, bowling, bilardo, masatenisi, Türk hamamı, jakuzi, ve sauna sefası. Vitamin kafe – restorandır.


Bayrampaşa Spor Tesisi: 2003 yılında hizmet vermeye başladı. 60 m x 85 m ölçülerinde sentetik çim saha yapıldı. Amatör spor kulüplerinin çalışmaları burada gerçekleşmektedir. 


Terazidere’ye ulaşım nasıl sağlanmaktadır?


TEM Otoyolu bağlantısından özel araçla gidilebileceği gibi Otogar-Aksaray metro hattının Terazidere durağında inerek mahalleye ulaşmak mümkündür. Bunun dışında 500 ES Tuzla-Esenler İETT hattı mahalleden geçmektedir.  Ayrıca farklı bölgelerden de mahalleye minibüs hatları vardır.


Terazidere Mahalle muhtarlığının iletişim bilgileri nedir?


Adres: Terazidere Mah. Gül Sok. No:53 BAYRAMPAŞA

Telefon:  0 212 567 60 04Önerilen Bağlantılar : TOKİ Aksaray kura