Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tevfik Göksu kimdir?

Esenler Belediye Başkanı. Mehmet Tevfik Göksu, Mühendis – Sosyolog ünvanlı bir başkan. Esenler’de kentsel dönüşümün mimarı.Tevfik Göksu kimdir?

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik GöksuM. Tevfik Göksu nerede doğdu, eğitimini nerede tamamladı?1966 Gölbaşı Adıyaman doğumlu olan M. Tevfik Göksu, ilköğrenimini Gölbaşı'nda, ortaöğrenimini 1980-1985 yılları arasında İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü'nden 1990 yılında mezun oldu. 1991-1994 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı.


Akademik çalışmalarını sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.Mehmet Tevfik Göksu siyasete hangi partide başladı?Her zaman aktif siyasetin içerisinde bulunan M. Tevfik Göksu, Refah ve Fazilet Partilerinde İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Siyasi çalışmalarının yanısıra, sivil toplum kuruluşlarıyla yakın temasını sürekli devam ettiren Göksu, Milli Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı yaptı.Tevfik Göksu hangi sosyal kuruluşlara üye?Farklı sivil toplum kuruluşlarıyla irtibatını sürdüren Göksu'nun Araştırmacılar Derneği, Teknik Elemanlar Derneği, ASKON ve Adıyamanlılar Vakfı üyelikleri halen devam etmektedir. Göksu, hazırladığı bir çok siyasal propaganda konseptinin yanısıra sivil toplum iletişim danışmanlığı, yerel yönetim iletişim danışmanlığı ve 1992-2000 yılları arasında da Bağcılar Belediyesi'nde Başkan Danışmanlığı yaptı. Ayrıca Türkiye'nin önde gelen araştırma şirketinde çalışmalarda bulundu. İngilizce ve Arapça bilen M. Tevfik Göksu evli ve dört çocuk babasıdır.Mehmet  Tevfik Göksu başkanlığındaki Esenler Belediyesi projeleri neler?%100 Hayat, Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi , Askıda Ekmek Var, Esenler Aile Yaşam ve Danışma Merkezi, Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi, Esenler Çorba Çeşmeleri Projesi, Esenler Dayanışma ve İyileştirme Merkezi, Esenler Gençlik ve Bilgi Evleri, Esenler Sanat Evi, Esenlik Hijyen Projesi, ESTİM Toplumsal İletişim Merkezi, EURODESK Türkiye Temas Noktası, Kadını Destekleme ve Mesleki Eğitim Merkezi  ve Ruhsatta Akıllı Sistem. Esenler Belediyesi’nin internet sitesinde hangi interaktif işlemler gerçekleştirilebiliyor?e-Çevre, e-Vatandaş, e-Kütüphane, e-Ödeme, e-İhale, e-Ruhsat, e-Belediye, e-Dilekçe ve e-Harita. M. Tevfik Göksu hangi haberlere konu oldu?Esenler kentsel dönüşümü Kadir Topbaş'la koordineli devam ediyor! (Emlakkulisi.com, Mart 2013)


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu,Kadir Abi'yle koordineli bir şekilde çalışıyoruz, dedi


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Esenler 

Belediye Başkanı Tevfik Göksu,"Kadir Abi'yle kordineli bir şekilde çalışıyoruz. Götürdüğümüz her projeyi onayladı. O projeye destek verdi. Kadir abi modeliyle dönüşüyoruz" şeklinde konuştu. Esenler'de göreve geldiklerinde seçim vaatleri arasında kentsel dönüşümün olmadığını söyleyen Başkan Göksu, 'Diğer başkanların tamamının seçim vaatleri arasında dönüşüm vardı. Anket yaptırdık. Halkın yüzde 60'ı kentsel dönüşümü destekliyordu. Son yaptığımız ankette bu oran yüzde 84'lere dayandı" dedi. Esenler'de gecekonduların yerini rezidanslar alıyor! (Emlakkulisi.com, Şubat 2013) 


2013 yılının estetik yılı olacağını ifade eden Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksü, gecekonduların yerini lüks rezidansların alacağını söyledi...


Kentsel dönüşüm çalışmaları Esenler'de son hızla devam ediyor. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksü, 500 bin nüfuslu ilçede bugüne kadar 5 binden fazla vatandaşın depreme dayanıklı evlere taşındığını ifade etti. Göksu, 2023 yılında bütün dönüşümün tamamlanacağını söyledi. Göksu, 2013 yılının Esenler için estetik yılı olacağını ve gecekonduların yerini lüks rezidansların alacağını belirtti. Esenler Tuna Mahallesi'nde 77 binada 350 bağımsız bölüm yıkılarak, yerine 28'er katlı 2 kule yapılacak. Bu kulelerde 800 konut bulacak.Esenler'de kentsel dönüşüme olumlu bakanlar yüzde 85'i geçti! (Emlakkulisi.com, Şubat 2013)


Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, her zaman her yerde vatandaşa kentsel dönüşümü anlatarak sürece destek topluyor.


Kentsel Dönüşüm, Esenler'in gündemi haline geldi. Kentsel dönüşümde, Türkiye'ye model olan Esenler'de sürekli halkla iç içe olan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, sadece ilçe sınırlarında değil; ilçe sınırları dışında da katıldığı her programda kentsel dönüşüme vurgu yapıyor. Kentsel dönüşüm çerçevesinde ilçe genelinde toplam 3 bin 250 konutun inşaatına başlayan Esenler Belediyesi, 'Çocuklarınıza tabut değil, gü venli konut bırakın' sloganıyla yürüttüğü kentsel dönüşüm çalışmalarına büyük bir hız verdi. Göksu'nun bizzat yürüttüğü bilgilendirme çalışmaları sayesinde Esenler genelinde halkın kentsel dönüşüme olumlu yaklaşımı yüzde 85'leri geçti. Kentsel dönüşüm projelerinin uygulandığı mahallelerde ise oran yüzde 98'i buldu.Mehmet Tevfik Göksu : 6 katlı bir binayı 25 dakikada yıkıyoruz! (Emlakkulisi.com, Ocak 2013)


Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, kentsel dönüşümün artık bir ihtiyaç olduğunu belirtti...

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler 'de 6 katlı katlı bir binanın kepçe vurulduktan sonra 25 dakikada yıkıldığını, aslında bu yıkım çalışmasının 1 gün sürmesi gerektiğini söyledi. Binaların kolonlarında 4 parça demirin olduğunu, bu yüzden binaların kepçe vurulduğu an yıkıldığını belirten Göksu, tüm bunlar kentsel dönüşümün bir ihtiyaç olduğununu gösteriyor şeklinde konuştu...Mehmet Tevfik Göksu ve Esenler Belediyesi iletişim bilgileri nelerdir? Esenler Belediyesi Başkanlığı


Adres : Fevziçakmak Mahallesi Fevziçakmak Caddesi No:71 Esenler / İstanbul 34220


Bulunan Müdürlükler:


Özel Kalem Müdürlüğü


Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Bilgi İşlem Müdürlüğü


Destek Hizmetleri Müdürlüğü


Emlak ve İstimlak Müdürlüğü 


Hukuk İşleri Müdürlüğü


İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 


Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 


İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü 


Mali Hizmetler Müdürlüğü 


Plan ve Proje Müdürlüğü


Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü 


Yazı İşleri Müdürlüğü 


Telefon: 0212 440 11 11 


Faks : 0212 440 11 94 


Nene Hatun Ek Hizmet Binası


Adres : Nene Hatun Mahallesi Çinçindere Caddesi No:181 


Bulunan Müdürlükler:


Fen İşleri Müdürlüğü


Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü


Sağlık İşleri Müdürlüğü


Zabıta MüdürlüğüKemer Mah. Park ve Bahçeler Müdürlüğü Binası 


Adres : Kemer Mahallesi 939 sokak no: 27


Veteriner İşleri Müdürlüğü Binası


Adres : Çifte Havuzlar Mahallesi Sarıgöl caddesi No:7 


Bulunan Müdürlükler:


Veteriner İşleri Müdürlüğü


Teftiş Kurulu Müdürlüğü


Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü (Kemer)


Adres : Kemer Mahallesi 939 sokak No:26 ve 28


Esenler Belediyesi Nikah Dairesi


Adres : Tuna Mah. Mahmutbey Cad. No: 33 .


Tel : 0212 430 12 62 


Web Adresi: www.esenler.bel.tr