Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tokat Yeni Havalimanı için çalışmalar başladı!

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından Tokat Yeni Havalimanı geliyor..


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından Tokat Yeni Havalimanı geliyor.


Tokat ili, Merkez ilçesi Söngüt köyü mevkiinde yapılması planlanan "Tokat Yeni Havalimanı", mevcut havalimanın bulunduğu bölgede halihazırdaki pistin uzatılamaması ve yeni bir pist yapımının mümkün olmaması sebebiyle yapılacak. 


Tokat Yeni Havalimanı'nın alanı Söngüt köyü merkezinin 200 metre kuzeyinde, Çerçi köy merkezinin 1200 metre kuzeyinde, Yeşilyurt köyünün 1500 metre güneydoğusunda yer alıyor. Tokat Yeni Havalimanı, mevcut Tokat Havalimanı’nın doğu sınırında bulunuyor.


Yapılacak olan Tokat Yeni Havalimanı D-180 kara yoluna (Çankırı-Çorum-AmasyaTokat Karayolu) havalimanı bağlantı yolu ile bağlanacak. Projenin toplam yaklaşık maliyetinin 175 milyon TL olması öngörülüyor.


Projenin, yatırım süresinin 2018-2021 yılları arasında olması ve Tokat Yeni Havalimanı'nın 2022 yılında faaliyete geçmesi planlanıyor.


Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı