Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ 12 ildeki 76 arsayı satışa çıkardı!

TOKİ'nin Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Elazığ, İstanbul, İzmir, Konya, Ordu, Sivas ve Trabzon’da toplam 971.623,81 metrekare büyüklüğe sahip 76 adet arsası için ihale bugün yapılacak..


TOKİ'nin Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Elazığ, İstanbul, İzmir, Konya, Ordu, Sivas ve Trabzon’da toplam 971.623,81 metrekare büyüklüğe sahip 76 adet arsası “Açık Artırma” yöntemi ile satışa çıkıyor. Arsaların muhammen bedeli 743 milyon TL olarak belirlendi.


TOKİ müzayedesi bugün saat 13:30’da yapılacak. İhale, TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde ve TURYAP Genel Müdürlük Müzayede Salonu İstanbul adresinde düzenlenecek.


Satılan TOKİ arsaları konut, ticaret, turizm, sanayi, akaryakıt ve servis, küçük sanayi sitesi, depolama, spor tesisi, sosyal kültürel tesis, otel, üniversite, özel ilköğretim ve ortaöğretim niteliğine sahip. 


TOKİ İstanbul arsaları; İstanbul Başakşehir ve Kâğıthane’de bakım ve akaryakıt tesis alanları niteliğindeki taşınmazlar yüzde 25 peşin 6 ay vade ile yine Başakşehir’de bulunan sosyal kültürel tesis alanları yüzde  15 peşin – 48 ay vade ile özel ilköğretim alanı ise peşin olarak satılıyor. 


TOKİ Ankara arsaları;  Ankara, Yenimahalle Yakacık’ta, küçük sanayi sitesi ve depolama alanı niteliğindeki 47 adet parsel yüzde 25 peşin 60 ay vade, Etimesgut Aşağıyurtçu’da üniversite alanı yüzde 15 peşin 48 ay vade ile özel ortaöğretim tesis alanı ise peşin olarak satılıyor. 


TOKİ İzmir arsaları; İzmir Bornova Doğanlar’da 135.750 metrekarelik,  toplu işyeri, ticaret, Belediye Hizmet Alanı, akaryakıt+LPG ve servis istasyonu ile otopark alanı nitelikli taşınmaz yüzde 25 peşin 24 ay vade ile  İzmir  Konak Kültür Mahallesinde bulunan 12.826 metrekarelik Ticaret, Turizm, Konut ve Park alanı niteliğindeki taşınmaz yüzde  25 peşin – 24 ay vade ile satılıyor. 


TOKİ Antalya arsaları; Antalya Muratpaşa Bahçelievler’de 40.000 metrekarelik, ticaret ve turizm alanı niteliğindeki taşınmaz, yüzde 25 peşin 36 ay vade ile satılıyor.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016