Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ 2016 indirim kampanyası hakkında merak edilenler!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarının beklediği indirim kampanyasını başlatıyor.


Başbakanlık Toplu Konut  İdaresi Başkanlığı (TOKİ), borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarının beklediği indirim kampanyasını başlatıyor. 


Peki, TOKİ indiriminden kimler yararlanacak? Kimler yararlanamayacak? TOKİ indirimi ne kadar? TOKİ indirimi için başvurular ne zaman başlayacak, ne zaman sona erecek? İşte TOKİ 2016 indirim kampanyası hakkında merak edilenler


TOKİ 2016 indirim kampanyası detayları..


1. TOKİ indirimden kimler yararlanabilecek?


Kampanyadan, satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve işyerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dâhil edilmedi. 


2. TOKİ indirimi için aranan koşullar nelerdir?


İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve işyeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor. 


3. TOKİ indirimi ne kadar?


Kampanyada, borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20 indirim uygulanacak.


4. TOKİ indirimi için başvurular ne zaman başlayacak?


İndirim kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve işyeri alıcıları 22 Ağustos'tan itibaren ilgili bankaya başvurabilecek.


5. TOKİ indirimi için başvuru dönemi ne zaman son?


TOKİ indirimi için başvuru dönemi 30 Eylül 2016 tarihinde sona erecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.  


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016