Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ 50 bin konut emekli başvuruları için son 3 gün!

TOKİ'nin 67 şehirde başlattığı 50 bin sosyal konut kampanyasına 550 bini aşkın başvuru yapıldı. Peki, 50 bin konut için kura çekilişi ne zaman? TOKİ, kura çekilişi ve sonuçları ne zaman erişime açılacak?


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)  tarafından Türkiye'nin 67 ilinde başlatılan "50 bin sosyal konut" projesine 550 binden fazla başvuru yapıldı. Ucuza ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar kampanyaya yoğun ilgi gösterdi.


TOKİ başvuruları için genel başvuru süreci devam ediyor. 4 farklı kategoride başvuru alan TOKİ'nin genel başvuruları 22 Mart'ta tamamlandı. Emekliler, şehit aileleri ve engelli vatandaşlar için bavşvurular başladı.  


On binlerce vatandaşın başvuru yaptığı TOKİ'nin kura çekilişi için geri sayım başladı. Birçok il ve ilçe merkezinde talep toplayan TOKİ,  ilk olarak 11-22 Mart tarih aralığında normal başvuruları aldı. 

 

Bu sürecin tamamlanmasıyla 25 Mart-05 Nisan tarihleri arasında emekliler ile devam etti.


Başvurular, Engelli, Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerinin başvuruları 19 Nisan'a kadar alınacak. 


Kura çekilişinden sonra TOKİ, 19 Nisan sonrasına denk gelecek kura çekiliş tarihlerini ilerleyen günlerde vatandaşlarla paylaşacak.


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016