Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Afyon Sandıklı Konutları teslim ediliyor!

TOKİ Afyon Sandıklı Konutları'nda teslimler bugün başlıyor. TOKİ Afyon Sandıklı Konutları teslim işlemleri 26 Haziran'da tamamlanacak...


T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından “Afyon ili, Sandıklı İlçesi, Sandıklı Belediyesi 179 Adet Konut ve 1 Adet Ticari Bina İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi” Toplu Konut Projesi kapsamında inşa ettirilen 179 adet konutun teslim işlemleri 13 Haziran – 26 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. 


Bu nedenle; 


• KDV ödemesi için T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Sandıklı Şubesinde, Konutunuzu teslim almak üzere de bir sonraki gün “Prokon Müh Müş A.Ş. & Beşer Müh. Müş. Ltd. Şti. İş Ortaklığı”nın Afyon Sandıklı Toplu Konut Projesi konutları şantiyesinde, hazır bulunmanız gerekmektedir.


3065 sayılı KDV kanunu gereğince, teslim işlemi nedeniyle doğacak Katma Değer Vergisi tutarı nakit olarak ödenecektir. Konut tesliminde getirilmesi gereken belgeler aşağıda yer almaktadır. 


1) Kimlik belgesi, (Nüfus Cüzdanı) 


2) Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin sizde bulunan nüshası 


3) Konut vekâleten teslim alınacak ise vekâletnamenin aslı ve fotokopisi 


4) KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura İstenen belgelerde eksiklik olması durumunda konut teslimi yapılamayacağından, söz konusu belgelerin eksiksiz olarak getirilmesine özen gösterilmesini rica eder, konutunuzda sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileriz.