Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Amasya Merzifon Emekli Evleri kurası bugün çekiliyor!

TOKİ Amasya Merzifon Emekli Grubu projesi kapsamında 144 hak sahibi için “Konut Belirleme Kurası” bugün çekiliyor.


Amasya Merzifon Emekli Grubu projesi kapsamında 144 hak sahibi için “Konut Belirleme Kurası” bugün çekiliyor.


Amasya Merzifon 4.Etap 376 adet konut projesi kapsamında Emekli vatandaşlar için  satışa sunulan konutların “Konut Belirleme Kura Çekilişi ’’ Merzifon Belediye Başkanlığı Mehmet Akif Ersoy Sosyal Tesisleri’nde bugün saat 11:00’de yapılacak.


Amasya Merzifon Emeklilere Özel Konut Projesi kapsamında yapılacak olan 150 adet konut için “Hak Sahipliği Kurası” 21 Ocak 2016 tarihinde çekilmiş ve asil hak sahipleri belirlenmiştir. Amasya Merzifon Emekli Konut projesi kapsamında 3 hak sahibi şartları taşımadığından, 4 hak sahibi ise iade talebinde bulunduklarından hak sahiplikleri iptal edilmiştir. Konut Belirleme Kurasına 143 hak sahibi katılacaktır. 


Kurada belirlenen hak sahipleri sözleşmelerini 24 Nisan-05 Mayıs 2017 tarihleri arasında T.Halk Bankası Merzifon Şubesinde imzalayacak.


Konutlar, (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) %12 peşinat bedeli için 180 ay vade, %20 peşinat bedeli için 240 ay vade ile taksitlendirilecek olup, peşinat sözleşme imzalama aşamasında (25 Nisan- 05 Mayıs 2017 tarihleri arasında) tahsil edilecektir. Kuraya katılacaklar listesi için tıklayın.